Zamknij

Jakie zabiegi możesz wykonać w gabinecie medycyny estetycznej?

13:03, 22.02.2021 | R.C
Skomentuj

Mówi się, że piękno ma wiele twarzy, a najlepiej wiedzą o tym chyba lekarze medycyny estetycznej, którzy nad wizerunkami pacjentów pracują latami. I choć przez dekady zabiegi „upiększające” uważane były raczej za fanaberię czy luksus najbogatszych i gwiazd filmowych, przez ostatnie lata zaczęło się to zmieniać.

Zabiegi medycyny estetycznej zaczęły tanieć, a wykorzystywane w nich techniki stawały się coraz mniej inwazyjne. Do tego można dodać, że zabiegi gwarantowały bardzo naturalne efekty, przez co coraz więcej osób nie stoi już latami przed lustrem, frustrując się nad jedną niedoskonałością, której nie mogą zmienić – zamiast tego, podejmuje działanie, by zawalczyć o siebie.

Jeżeli chodzi o temat naszego artykuły, czyli zabiegi medycyny estetycznej, ich lista jest długa, a oferty różnią się w poszczególnych gabinetach. My przedstawimy ci listę tych najbardziej popularnych, z których korzystają miliony na całym świecie.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa ma jedną ważną zaletę w stosunku do innych metod usuwania włosów z ciała – jej efekty są permanentne. Dla niektórych to wystarczający powód, by się jej poddać i raz na zawsze zapomnieć o golarkach czy plastrach z woskiem, jednak sam zabieg może wiązać się z pewnymi obostrzeniami czy wyrzeczeniami. Przede wszystkim, depilację taką wykonuje się głównie na późną jesień czy w zimie. Jest tak dlatego, że skóra w czasie zabiegów musi być chroniona przed promieniami słonecznymi (na pół roku możemy zatem zapomnieć o wizytach na solarium). Skóra przy działaniu lasera może stać się wrażliwa i obolała, a my musimy chronić ją ubraniami i kremami z filtrem. Przy depilacji laserowej warto również mieć na uwadze fakt, że często ten zabieg obejmuje kilka sesji, pomiędzy którymi są odstępy czasu miesiąca czy półtora miesiąca. Także jeśli myślimy, że to kwestia jednego popołudnia i włosy znikają na zawsze – możemy się rozczarować. Mimo wszystko, depilacja laserowa daje bardzo dobre rezultaty, które są nieodwracalne, co oczywiście jest atutem tego zabiegu.

Korekta kształtu ust

Wyrównanie symetrii ust i zwiększenie ich objętości to bardzo częsty powód wizyty w gabinetach medycyny estetycznej. Nic dziwnego, gdyż zabieg jest bardzo krótki, stosunkowo niedrogi i daje widoczne rezultaty. Co nie oznacza, że musimy obawiać się efektu sztuczności – lekarze z dużym doświadczeniem wiedzą, ile dokładnie kwasu hialuronowego podać pacjentowi, by efekt był naturalny. Sam kwas, czyli w tym wypadku wypełniacz naszych nowych/starych warg, jest substancją występującą w naszych organizmach, stąd też podanie go jest w pełni bezpieczne dla każdego. Dodatkowo, kwas z czasem zostaje wchłaniany przez tkanki w naszym ciele, więc efekt nie utrzyma się na zawsze – co jest dobre w przypadku, gdy jednak nie przypadł nam do gustu.

Źródło: https://drmarcinnowak.pl/

Wypełnianie zmarszczek

Zarówno panie jak i panowie chcą prezentować się młodo i świeżo, z tego powodu wypełnianie zmarszczek mimicznych i innych jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów. Analogicznie do poprzedniego i tutaj wypełnia się te ubytki w kolagenie kwasem hialuronowym, czasem w połączeniu z kwasem mlekowym oraz innymi, dobroczynnymi preparatami. Zabieg taki również nie należy do skomplikowanych i nie zajmuje z reguły więcej, niż pół godziny. My zaś możemy poczuć się młodsi nawet o 10 lat. Wypełnianie zmarszczek również nie gwarantuje permanentnych zmian, ale może spowolnić efekty starzenia się skóry.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%