Zamknij

Wybór narożnika - ciężkie zadanie

10:01, 21.01.2021 | materiały partnera

Obecnie w sklepach jest tak duży wybór, że czasami ciężko jest podjąć decyzję i zdecydować się na konkretny model, który będzie pasował do naszego salonu. Narożniki są obecnie najbardziej popularnym meblem w salonach Polaków. Dlaczego? Są praktyczne, a oprócz tego potrafią być eleganckie i spełniać funkcję dekoracyjną. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego narożnika, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Narożniki wyparły niemal do końca sofy i kanapy z nowoczesnych salonów.

Mały salon

Jeżeli posiadacie mały salon, to narożnik jest najlepszym rozwiązaniem. Można ustawić w rogu pomieszczenie tak, aby otrzymać otwartą przestrzeń, optycznie powiększyć pokój oraz zaoszczędzić dzięki temu trochę miejsca. Takie usytuowanie mebla pomaga utrzymać swobodne przejście. O ile nie zastawimy go stolikiem kawowym. Czasami salony pełnią także rolę sypialni. Szczególnie popularne jest to w kawalerkach, gdzie jest bardzo mało miejsca. W takiej sytuacji narożnik, może, oprócz funkcji odpoczynkowej w ciągu dnia, pełnić także role łóżka. Niektóre narożniki są rozkładane i idealnie się do tego nadają. Należy tylko pamiętać o jakości wykonania, obicia i materacy. Zupełnie inne materace są dawane do narożników, które mają służyć głównie do siedzenia, a zupełnie inne do narożników, na których będzie się spało codziennie.

Styl, wygląd – co wybrać?

Jeżeli już macie plan w głowie jaki dokładnie ma wyglądać wasz salon, to decyzja w jakim stylu wybrać narożnik powinna być łatwiejsza. Powinien on pasować do ogólnego wystroju wnętrza. Można go kupić w stylu klasyczny, vintage, czy modernistycznym. Kolorystycznie też jest różnie. Od wyrazistych kolorów, które ożywią wnętrze, po zwykłe pastelowe kolory, które nie rzucają się zbytnio w oczy. Duży narożnik to reprezentacyjny mebel, na który należy poświęcić szczególną uwagę. To na niego zwraca uwagę najwięcej osób odwiedzających wasz salon. Dlatego powinien być wybrany dokładnie i bez pośpiechu.

Dodatkowe funkcje w narożnikach

Jedną z dodatkowych funkcji jest funkcja spania, to już było wspomniane wyżej. Jest to funkcja praktyczna i przydatna nie tylko dla ludzi, którzy mieszkają w kawalerkach. Jest to także przydatne, gdy nasi goście często zostają na noc i trzeba ich gdzieś położyć. A ten sposób uniknięcie pompowania materacu późną porą. Aby taki narożnik był wygodny, należy wybrać taki z dobrym materacem. Oprócz tego często posiadają one schowek na pościel, co ułatwi sprawę jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca na takie rzeczy. Oprócz schowka na pościel, niektóre narożniki posiadają również schowki w podłokietnikach. Jest to dodatkowa funkcja. Można tam schować, np. pilot, ładowarkę oraz inne rzeczy które warto mieć pod ręką i zawsze w jednym miejscu. Kolejna funkcja to regulowane oparcia. Może się to przydać w przypadku, gdy domownicy znacząco różnią się budową ciała, np. wzrostem. Taki narożnik można z łatwością dopasować pod siebie. Ostatnią znaczącą funkcją jest funkcja rozkładania tego mebla na części. Takie narożniki można łatwo przekształcać i przenosić. Świetnie nadają się dla osób, które lubią często zmieniać aranżację wnętrza.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%