Zamknij

Czy warto ubezpieczyć mieszkanie?

14:31, 23.12.2020 R.C Aktualizacja: 14:31, 23.12.2020
Skomentuj Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Zakup mieszkania to inwestycja na całe życie często związana z kredytem hipotecznym, który będzie obciążał budżet oraz jest związany z różnego rodzaju obowiązkami. Większość banków wymusi na kredytobiorcach na przykład ubezpieczenie mieszkania. Warto pamiętać o tym, że w przypadku szkody taka polisa będzie chronić interes banku.

  1. Rynek pierwotny czy wtórny?
  2. Ubezpieczenie na miarę potrzeb
  3. Jak wybrać dobre ubezpieczenie?
  4. Ubezpieczenie na miarę

Rynek pierwotny czy wtórny?

Niezależnie od tego, czy kupujesz mieszkanie na rynku pierwotnym z https://obido.pl/rynek-pierwotny-trojmiasto/ czy też chcesz skorzystać z dostępnych ofert rynku wtórnego, warto pamiętać, że niezwykle istotna jest dopasowana do potrzeb polisa. Poza tą wymaganą przez bank, jeśli decydujemy się na kredyt hipoteczny, warto znaleźć taką, która w razie nieszczęścia pozwoli nam odzyskać równowagę. Jak widać, to inwestycja, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa niezależnie od tego, co się wydarzy. W tej materii oczywiście nie ma znaczenia, czy kupujemy mieszkanie, które dopiero jest w budowie i będziemy je od podstaw wykańczać, czy też decydujemy się na lokal w zabytkowej kamienicy lub bloku lub nowoczesnym apartamentowcu.

Ubezpieczenie na miarę potrzeb

Z zasady, wybierając ubezpieczenie, zwracamy uwagę na wysokość składki. I choć obciąża ona comiesięczny budżet, to jednak w jakiś sposób gwarantuje bezpieczeństwo, choć chciałaby się nigdy z tych środków nie korzystać. Niezwykle istotnym aspektem ubezpieczenia są oczywiście warunki oraz suma odszkodowania. I dlatego szczegółowa analiza polisy i dopasowanie jej do swoich potrzeb jest najważniejsze. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w różnego rodzaju ofertach i warto poświęcić czas, by znaleźć tę dla nas najkorzystniejszą.

Wydawałoby się, że nikogo w Polsce nie trzeba przekonywać do konieczności ubezpieczania się i statystycznie kilkadziesiąt procent rodaków decyduje się na wykup dodatkowej ochrony. To ubezpieczenia na życie, mieszkań, samochodów czy upraw. I choć nie są one gwarancją, że nic złego się nie stanie, to jednak pomagają wyjść na prostą. Bo wówczas pieniądze są szczególnie potrzebne, by naprawić szkody czy też kupić nową rzecz bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Poza tym polisa może zapewniać również lokal zastępczy na czas remontu. W tej materii oczywiście wiele będzie zależeć od szczegółowych warunków.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie?

W szeregu różnego rodzaju ofert ubezpieczycieli można łatwo się pogubić. Warto pamiętać, że polisa powinna być szyta na miarę, by dokładnie wpisywała się w nasze potrzeby. Pomocne bywają na przykład dostępne w sieci porównywarki i kalkulatory. To dzięki nim można dokonać wstępnej selekcji i dopasować najlepsze oferty do nas, a nie odwrotnie. Oczywiście to wcale nie zwalnia z konieczności przeczytania umowy oraz szczegółowych warunków. Warto również z agentem uzgodnić wszystkie aspekty polisy, aby w przypadku szkody nie być rozczarowanym. Najczęściej oferty będą się różnić  zakresem ubezpieczenia, wysokością składek, sumą ubezpieczenia i pakietem dodatkowych usług.

Ubezpieczenie na miarę

Przy ubezpieczanie domu czy mieszkania warto się zastanowić, jakie elementy chcemy objąć ochroną. Może się okazać, że ważne będzie dla nas zabezpieczenie na skutek powodzi lub gradobicia. Inni mogą obawiać się kradzieży czy też zniszczenia mienia. W każdym z wariantów ubezpieczyciel dokładnie wskazuje różnego rodzaju zagrożenia oraz szacuje możliwe odszkodowanie. Przed wyborem polisy należy bardzo dokładnie oszacować wartość majątku. Tu istotna będzie zarówno wycena murów, jak i całego wyposażenia. Nie warto jej zaniżać ani zawyżać. W praktyce bowiem okazuje się najtańsza opcja wcale nie jest taka atrakcyjna, a w przypadku szkody nie będziemy mogli liczyć na wsparcie, które pozwoli naprawić zniszczenia. Agent ubezpieczeniowy z pewnością zapyta również o to, jakie mamy w mieszkaniu zabezpieczenia – standard drzwi, okien, zamków.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%