Zamknij

Listwy sufitowe styropianowe w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach

11:36, 04.11.2020 | materiały partnera

Sposobów na wykonanie efektownej ozdoby ścian jest bardzo wiele, ale planując zakup tapet czy obrazów, łatwo zapomnieć o wykończeniu miejsca łączenia się ściany i sufitu. Sztukaterie powracają do łask, a wybór listew sufitowych styropianowych to najprostsza metoda, by nadać charakter tej części pokoju.

1. Wyraziste zdobienia w reprezentacyjnym salonie

2. Elegancki gabinet wykończony listwami sufitowymi styropianowymi

3. Podświetlane listwy sufitowe w nowoczesnej aranżacji

Sztukateria kojarzy się głównie ze stylem kamienicznym, ale również w nowym mieszkaniu lub domu jednorodzinnym możemy wykorzystać listwy sufitowe styropianowe. W zależności od wybranego wzoru, uzyskamy odmienny efekt dopasowany do reszty aranżacji.

1. Wyraziste zdobienia w reprezentacyjnym salonie

Wśród listew sufitowych styropianowych znajdują się modele, które pomimo iż umieszczone wysoko na ścianie, na pewno nie pozostaną niezauważone. Mogą mieć grubość i wysokość przekraczającą 8, a nawet 10 centymetrów, co sprawdzi się zwłaszcza w przestronnych, wysokich pomieszczeniach. W tym wydaniu będą stanowiły wyraźne zaznaczenie granicy między ścianą a sufitem oraz mocny element aranżacji, zwłaszcza jeśli pozostaną białe i będą odcinać się od tapety lub koloru ścian. Wpasują się zwłaszcza w klimat reprezentacyjnego salonu pełnego stylowych mebli i dodatków.

2. Elegancki gabinet wykończony listwami sufitowymi styropianowymi

Podczas urządzania miejsca do pracy, najważniejsza jest jego funkcjonalność. Jednak dla części osób domowy gabinet staje się także miejscem zawodowych spotkań i wówczas reprezentacyjny wygląd przestrzeni okazuje się bardzo istotny. Elegancki charakter pomogą podkreślić listwy sufitowe styropianowe – mogą być cieńsze, pozbawione żłobień i pomalowane w kolorze ściany, co pozwoli uzyskać subtelny efekt. Prosta sztukateria doskonale wpasuje się w każdy styl, także nowoczesny, wprowadzając element eklektyzmu.

3. Podświetlane listwy sufitowe w nowoczesnej aranżacji

Gra światłem we wnętrzu to nie tylko sposób na wydzielenie różnych stref w pomieszczeniu, ale też uzyskanie ciekawego efektu wizualnego. Jako dopełnienie klasycznych lamp coraz popularniejsze stają się taśmy LED-owe. Ich subtelne światło sprawdzi się, gdy wieczorem nie potrzebujemy mocnego oświetlenia sufitowego. Umieszczane są w podwieszanych sufitach lub pod wbudowanymi w ścianę półkami, ale można wykorzystać je również pod sufitem w połączeniu ze specjalnie dopasowanymi listwami sufitowymi. Dzięki temu sztukateria zyska nowoczesny charakter.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA