Zamknij

5 powodów, dla których warto mieć przydomowy ogród

13:39, 02.09.2020 | materiały partnera

Coraz więcej osób rozważa budowę domu i przeznaczenie terenu wokół na zieloną przestrzeń, lub też planuje zakup mieszkania z ogródkiem. Cóż, to chyba naturalne, bowiem posiadanie własnego ogrodu niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Niezależnie od wielkości ogrodu, czy pory roku zyskujemy dostęp do prywatnej zielonej przestrzeni, która, jeśli tylko dobrze ją zaaranżujemy, może stać się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu. Wszystkim niezdecydowanym przedstawiamy najważniejsze zalety posiadania własnego ogrodu.

1. Zyskujesz prywatną przestrzeń na relaks wśród zieleni

Któż z nas nie marzy o ucieczce od miejskiego zgiełku i chwili wytchnienia na łonie natury po ciężkim dniu w pracy? Niestety nie zawsze jest czas, czy sprzyjająca aura, aby wybrać się na spacer do parku, czy wycieczkę do lasu. I w takich chwilach doceniamy chyba najbardziej możliwość wypoczywania we własnym ogrodzie. Wystarczy dobrze wyposażyć zieloną przestrzeń wokół domu i taras, aby relaks był nie tylko przyjemny, ale i skuteczny. Absolutna podstawa to tutaj komfortowe i funkcjonalne meble ogrodowe. Wyjątkowo interesujące propozycje w zakresie krzeseł znaleźliśmy na https://vokato.com/produkty/kategoria/krzesla,142. Krzesła sprawdzą się postawione zarówno bezpośrednio na trawniku, jak i na tarasie, niezależnie od materiału, z jakiego wykonana jest jego powierzchnia. Szeroki wybór wzorów i rozmaitość stylu pozwoli z kolei łatwo dopasować meble do aranżacji ogrodu. Do tego wystarczy jedynie dopasować stół i możemy się cieszyć wspólnym posiłkiem na świeżym powietrzu.

2. Spędzasz więcej czasu na świeżym powietrzu

Liczne badania potwierdzają, że regularne przebywanie na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Każda chwila w ogrodzie wyjdzie nam więc na zdrowie. Dotlenimy organizm, złapiemy nieco słońca i witaminy D, a otaczająca nas zieleń ukoi nerwy i pozwoli się zrelaksować. O regularność przebywania na powietrzu nie musimy się martwić, bo przecież ogród jest tuż za progiem domu, nie trzeba daleko się wybierać. Nawet kiepska pogoda, czy chłodniejsze pory roku nie stoją na przeszkodzie, aby wyjść na świeże powietrze. Wystarczą zadaszony taras i ciepły pled, którym się otulimy.

3. Część ogrodu możesz zaaranżować na plac zabaw dla dzieci

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że im więcej czasu dzieci spędzają na świeżym powietrzu tym lepiej. Fantastycznie, jeśli ten czas spędzają także aktywnie. Ma to ogromny wpływ na dziecięcy rozwój, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Ogród jest zatem idealnym miejscem, aby stworzyć w jego części mniejszy lub większy plac zabaw dla dzieci. Wystarczy huśtawka, piaskownica, czy trampolina i zielona przestrzeń stanie się atrakcyjna alternatywa dla siedzenia w domu przed ekranem telewizora, czy komputera.

4. Możesz mieć ekologiczne warzywa, owoce i zioła wprost z własnego ogrodu

Nie chodzi tutaj wcale o wielkie uprawy. Nawet mała część ogrodu wydzielona na warzywnik, czy pod uprawę ziół dostarczy świeżych, ekologicznych zbiorów, które będą zdrowym dodatkiem do codziennych potraw. Podobnie będzie w przypadku owoców. I co istotne, uprawa drzewek owocowych jest naprawdę prosta. Wystarczy prawidłowo i regularnie je podlewać.

5. Zyskasz doskonałe miejsce na spotkania i imprezy na świeżym powietrzu

Rodzinne grillowanie, czy garden party z przyjaciółmi - własny ogród doskonale się do tego nadaje. Znajomi z pewnością jeszcze chętniej będą nas odwiedzać, a utrzymanie relacji i bliskich kontaktów stanie się łatwiejsze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA