Zamknij

Porządki w ogrodzie lub remont wokół domu? Przy okazji zaplanuj wymianę bramy na wersję sterowaną pilotem. Podpowiadamy, dlaczego warto

07:30, 27.08.2020 | materiały partnera

Letnia pogoda sprzyja pracom w ogrodzie i wokół domu. To także doskonały moment, aby zabrać się za większy remont, czy na przykład wymianę tradycyjnej bramy garażowej otwieranej ręcznie, na model automatyczny sterowany pilotem. Jeśli tylko często korzystasz ze swojego garażu i tym samym regularnie otwierasz i zamykasz bramę garażową (a także wjazdową), z pewnością szybko docenisz zalety takiego właśnie rozwiązania. Dlaczego? Podpowiadamy.

Otwieranie bramy bez wysiadania z samochodu, czyli przede wszystkim wygoda

Podstawową zaletą bram automatycznych jest komfort ich użytkowania. Obsługa za pomocą pilota eliminuje konieczność wysiadania z samochodu, aby otworzyć lub zamknąć bramę - odpowiednio wjazdową i garażową. O ile przy ładnej pogodzie i gdy dysponujemy zapasem czasu, ręczne otwieranie bram nie jest może aż tak uciążliwe, o tyle w deszczu, czy w sytuacji gdy bardzo nam się spieszy z pewnością docenimy pilota. Za pomocą tego niewielkiego, przenośnego urządzenia, które z powodzeniem zmieści się w kieszeni, jesteśmy w stanie otworzyć bramę garażową z odległości nawet kilkudziesięciu metrów. Poza tym bramy otwierane ręcznie bywają naprawdę ciężki, a ich otwieranie wymaga czasem sporej siły. W przypadku automatycznej bramy na pilota ten problem zostaje wyeliminowany.

Bramę garażową i wjazdową otworzysz jednym pilotem

Za pomocą jednego pilota można sterować kilkoma napędami. Wybierając odpowiedni model, np. 4-kanałowy pilot, jaki znaleźliśmy na https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/tenpilot/484-piloty, będziemy sterować jednocześnie bramą wjazdową, dwiema bramami garażowymi i dodatkowo oświetleniem, alarmem, czy roletami w domu. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Oczywiście możemy zdecydować się także na odbiornik 1, 2 lub 3 - kanałowy.  Wybrane modele przekazują sygnał zwrotny o wykonaniu czynności, a wyposażenie w diody LED oraz przycisk statusu umożliwia sprawdzenie, jakie rzeczywiste położenie ma brama.

Bezpieczeństwo

Pilot do bramy garażowej to wygoda, ale i bezpieczeństwo. Otwierając bramę bez wysiadania z samochodu, nie narażamy siebie na ewentualne przykre zdarzenia, przede wszystkim po zmroku. Jeśli wyjazd z naszej posesji wychodzi wprost na ruchliwą ulicę, brak konieczności wysiadania z samochodu w celu otwarcia bramy eliminuje ryzyko wypadku. W końcu wykluczamy w ten sposób także ryzyko, że ktoś okradnie nasz samochód. Najczęściej otwieramy bramę w pośpiechu, zapominając o zabraniu kluczyków ze stacyjki. Prawdopodobieństwo kradzieży samochodu jest naprawdę duże. A brama automatyczna taką ewentualność wyklucza.

Oszczędność czasu

Otwieranie i zamykanie bramy za pomocą pilota jest sprawniejsze i zdecydowanie szybsze niż ręczne. Poza tym tutaj nie musimy wysiadać z samochodu. Wszystko to pozwala zaoszczędzić cenne minuty. Docenimy takie rozwiązanie zwłaszcza, gdy będziemy się spieszyć rano do pracy i szkoły.

Zautomatyzować możesz także bramę dotychczas otwieraną ręcznie

Nowoczesna automatyka bram jest przystosowana zarówno do bram przesuwnych, jak i skrzydłowych. Dlatego jeśli nie zdecydujemy się na wymianą bramy garażowej, możemy sięgnąć jedynie po system, który zautomatyzuje bramę jaką już posiadamy i jaką do tej pory otwieraliśmy ręcznie. Wystarczy zakupić napęd dedykowany odpowiednio bramie skrzydłowej lub przesuwnej. Nowoczesne propozycje w tym zakresie pozwalają regulować siłę przeciążenia i oferują szereg funkcji, w tym funkcje miękkiego startu i stopu, automatycznego zamykania bramy, ręcznego rozłączania napędu, czy częściowego otwarcia bramy.

Letnie remonty wokół domu i w ogrodzie najczęściej sprowadzają się do typowych pracy konserwacyjnych. Docieplamy ściany zewnętrzne lub izolujemy fundamenty w ogrodowych altanach, odświeżamy tarasy, montujemy rolety w oknach domu. Jak widać z powyższego wyliczenia, warto do tej listy zadań dopisać także automatyzację bramy garażowej i wjazdowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA