Zamknij

Jak spędzić urlop w mieście?

11:18, 17.07.2020 | materiały partnera

Wiele osób z różnych powodów nie wyjedzie w tym roku na wakacje. Urlop w mieście jednak nie musi być nudny i gorszy od urlopu spędzonego nad morzem, nad jeziorem czy w górach. Wystarczy tylko dobrze go zorganizować.

Celebrowanie poranków

Kiedy pracujemy, często w pośpiechu jemy śniadanie lub nie jemy go wcale i w biegu szykujemy się do pracy. Urlop jest czasem, kiedy możemy zwolnić, przygotować smaczne,  zdrowe śniadanie, usiąść z kawą na balkonie, poczytać prasę. Dobre rozpoczęcie dnia poprawia samopoczucie i daje energię na cały dzień. W czasie urlopu nie nastawiajmy budzika, śpijmy do oporu. Wyspany organizm lepiej funkcjonuje.

Zdrowe posiłki

Na co dzień często jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu na spożywanie zdrowych posiłków, wielu z nas jada posiłki na mieście, urlop jest odpowiednim czasem na przygotowanie zdrowego śniadania, obiadu, kolacji. Do przygotowania tych posiłków można wykorzystać ekologiczne warzywa z dostawą do domu, co z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, samopoczucie i urodę.

Nadrabianie zaległości książkowych i filmowych

Urlop nie jest odpowiednim czasem na robienie generalnych porządków w domu, sprzątanie piwnicy czy strychu. Ale wiele zaległości zwłaszcza książkowych czy filmowych można nadrobić. Czytanie ciekawych książek czy oglądanie filmów zrelaksuje nas i zapewni rozrywkę.

Wycieczki za miasto

W czasie urlopu mamy więcej czasu dla siebie, dla rodziny, znajomych. Wspólnie można wybrać się za miasto, nad jezioro, Warto też lepiej poznać swoje miasto i okolice. Na pewno w okolicy jest wiele pięknych miejsc, których jeszcze nie widzieliśmy.

Rozwijanie pasji

Urlop to też bardzo dobry czas na rozwijanie swoich pasji. Można poświęcać im czas każdego dnia bez ograniczeń czasowych, ale oczywiście w ramach zdrowego rozsądku.

Aktywność fizyczna

Jeżeli na co dzień nie mamy czasu na aktywność fizyczną, podczas urlopu zmieńmy to. Starajmy się jak najwięcej spacerować, wybierzmy się na rower, na rolki, można skorzystać też z siłowni na świeżym powietrzu. Ruch na świeżym powietrzu daje wiele radości.

Relaks w ogrodzie

Mając dostęp do ogrodu, postawmy w nim leżaki, parasolki, przygotujmy lekkie przekąski i napoje, można postawić też dmuchany basen napełniony wodą. Zaprośmy kilku znajomych i urządźmy sobie party w ogrodzie.

Domowe SPA

Warto też zafundować sobie domowe SPA. Długa kąpiel, nałożenie maseczki na twarz i na włosy, wcieranie olejków – na to wszystko możemy bez wyrzutów sumienia poświęcić sporo czasu w ciągu dnia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA