Zamknij

Prezent dla katolika – 4 pomysły

13:23, 25.06.2020 | materiały partnera

Prezent dla osoby wierzącej jest dla wielu z nas zagwozdką. Zastanawiamy się, co warto podarować osobie, dla której to wartości religijne są najważniejsze, a nie dobra materialne, które zwykle daje się najbliższym. Jesteśmy pewni, że głęboko wierzący katolicy docenią prezenty, które pozwolą być im w jeszcze bliższych relacjach z Bogiem. W tym artykule znajdziecie 4 inspiracje na upominki dla osób wierzących.

Ikony religijne z wizerunkami Świętych

Ikony, które przedstawiają wizerunki Świętych, są świetnym pomysłem na prezent dla katolików. Mogą one służyć jako inspiracja modlitewna oraz przypominać trudne życie męczenników, błogosławionych i Świętych, których życie nie było usłane różami, a które są przykładem do naśladowania. Wyjątkowo wykonane ikony mają w sobie coś mistycznego, co może niejednokrotnie wznieść modlitwę na inny poziom, a dodatkowo mogą być niebanalnym dodatkiem, które dekoruje wnętrze mieszkania. Ogromny wybór ikon Świętych i nie tylko możecie znaleźć tutaj: https://www.holyart.pl/.

Różaniec na prezent

Kolejnym pomysłem na upominek dla osoby wierzącej jest różaniec. Niektórzy twierdzą, że wręcza się go wyłącznie z okazji przyjęcia danego sakramentu, na przykład I Komunii Świętej, jednak jest on świetnym prezentem w zasadzie na każdą okazję. Dzięki ogromnej różnorodności możemy wybrać taki, który będzie najbardziej podobał się osobie, którą mamy zamiar obdarować. Na rynku można znaleźć różańce drewniane, z kamieniami szlachetnymi, z wizerunkami świętych, czy też różańce-bransoletki. Te ostatnie są bardzo praktyczne, ponieważ głęboko wierząca osoba ma go zawsze przy sobie, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo zgubienia go gdzieś w kieszeni, czy czeluściach torebki. Dodatkowo spełnia funkcję ozdobną.

Zawieszki

Innym pomysłem mogą być zawieszki, które również są formą ozdoby, a dodatkowo przypominają osobom wierzącym o tym, że Bóg jest zawsze z nimi. Kolejną funkcją, jaką posiadają religijne zawieszki, jest przedstawianie się, jako Chrześcijanin czy Chrześcijanka, które nie wymaga komunikacji werbalnej. Przykładem może być krzyżyk Tau, którego noszenie na szyi jest znakiem przynależności do szkoły Świętego Franciszka. A to znaczy, że z dumą chcemy naśladować Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i ubogiego.

Pismo Święte

Ostatnią inspiracją jest oczywiście Pismo Święte. Jest to uniwersalny prezent, który nigdy się nie przeterminuje. Warto zastanowić się jednak nad Jego formą, ponieważ na rynku możemy znaleźć najróżniejsze wersje tej Świętej Księgi. Dobrym pomysłem dla młodej osoby, dopiero wkraczającej na drogę świadomej wiary, jest Pismo Święte w obrazkach, w którym są ilustrowane najważniejsze wydarzenia ze Starego i Nowego Testamentu. Jeśli jednak wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować, z pewnością posiada Pismo Święte, możemy jej wręczyć skórzaną okładkę na Biblię, która zadba o to, aby Księga ta pozostała w jak najlepszym stanie.

Te 4 inspiracje dotyczące prezentów dla katolików, powinny pomóc Wam wybrać coś wyjątkowego dla Waszych najbliższych, którzy cenią sobie wiarę ponad dobra materialne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA