Zamknij

Czego unikać podczas rekrutacji na początku kariery?

10:40, 20.05.2020 | materiały partnera

Wiele osób poprzez swoje zachowanie w czasie rekrutacji może już na samym początku kariery narazić się na nieprzyjemności. Warto znać tego typu reakcje, aby w przyszłości unikać sytuacji, w których nasza aplikacja zostanie odrzucona ze względu na naszą roszczeniowość bądź złą postawę.

Żądania kierownicze
Stanowisko kierownicze wiąże się nie tylko z ogromem kompetencji, lecz również obowiązków. Niektórzy nie zdają sobie sprawy w jak wielu firmach stanowisko to jest prestiżowe. Na rozmowie rekrutacyjnej powinniśmy powstrzymać się od żądań pracy jako kierownik, gdyż prawdopodobnie nie mamy należytego doświadczenia. Nie dość, że narazimy się osobie prowadzącej rekrutację to na dodatek damy świadectwo, iż nie do końca zrozumieliśmy znalezione przez nas ogłoszenie. 

Ton eksperta
Nawet jeśli aplikujemy na ogłoszenie zawierające ofertę pracy na stanowisku specjalistycznym, powinniśmy powstrzymać się od kąśliwych uwag i zbytniej pychy. Tego typu zachowania nie są kojarzone z pewnością siebie, lecz zarozumiałością. Jeśli rzeczywiście chcemy dać do zrozumienia przyszłemu pracodawcy jaka jest nasza wartość, pokażmy to, a nie mówmy o tym. W ten sposób wykażemy się profesjonalizmem na jaki zasługujemy. Musimy bowiem pamiętać, iż na początku kariery, zaraz po studiach, osoby rozpoczynające prace nie są jeszcze odpowiednio wykwalifikowane. 

Roszczenia finansowe
Większość pracodawców zamieszczających ogłoszenia w sieci (np. na portalu Pracuj.pl)  nie podaje zarobków, dlatego ich kwestia poruszana jest przeważnie na rozmowie rekrutacyjnej. Warto wstrzymać się od roszczeń wobec finansów, zwłaszcza na początku naszej kariery. Zarobki bowiem rosną wraz ze stażem oraz nabywanymi umiejętnościami. Jeśli ich nie posiadamy, nasz wkład w powodzenie firmy jest analogicznie mniejszy. W przypadku, gdy proponowana kwota jest dla nas za niska, warto negocjować bądź grzecznie wyrazić niezadowolenie. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop