Zamknij

Zewnętrzne rolety na okna dachowe z ręcznym i elektrycznym sterowaniem - jaki model wybrać?

14:26, 08.04.2020 | materiały partnera

Latem na poddaszu robi się gorąco, a promienie słoneczne budzą domowników już o świcie. Aby ograniczyć dostęp światła i ochronić wnętrze przed przegrzewaniem warto zastosować funkcjonalne, zewnętrzne rolety na okna dachowe. Ich zadaniem jest także zwiększenie bezpieczeństwa w domu oraz tłumienie hałasów. Dzięki nim wypoczynek na poddaszu będzie dużo bardziej komfortowy. Na rynku dostępne są modele różnego typu, w tym także manualnie i zdalnie sterowane zewnętrzne rolety na okna dachowe. Jakie wybrać? Podpowiadamy!

Rolety zewnętrzne na okna dachowe – sterowanie ręczne

Jeśli masz ograniczony dostęp do okna, ta opcja nie jest dla Ciebie. Obsługa rolety może bowiem sprawić Ci problem. Gdy jednak okno umieszczone jest w Twoim zasięgu, weź pod uwagę ręcznie sterowany model. Jego niewątpliwą zaletą jest atrakcyjna cena.. By opuścić roletę należy otworzyć okno i obrócić skrzydło  o 180 stopni. Skrzydło zaczepi się wówczas o krawędź pancerza rolety, a zamknięcie okna spowoduje jej rozwinięcie. Ponowny obrót sprawi, że rolety zewnętrzne na okna dachowe zwiną się. Nieużywana roleta znajduje się w kasecie, która chroni ją przed zabrudzeniem i zniszczeniem.

Rolety zewnętrzne na okna dachowe – sterowanie zdalne

To wygodne rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników. Na czym polega? Roletę otwieramy lub zamykamy zdalnie za pomocą klawiatury naściennej VELUX INTEGRA®. Roletami można sterować z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Największą zaletą zdalnie sterowanych rolet jest ich intuicyjna, łatwa obsługa. Automatyczne rolety zewnętrzne na okna dachowe są zasilane energią elektryczną. W ofercie marki VELUX dostępne są jednak także ekologiczne, solarne modele, którymi również sterujemy za pomocą klawiatury naściennej. Możliwość zdalnej obsługi rolet wiąże się z komfortem i stanowi najlepsze wyjście w przypadku gdy okna dachowe (https://www.velux.pl/produkty/okna-dachowe) są zamontowane w trudno dostępnych miejscach lub, gdy oczekujemy większego komfortu.

Rolety zewnętrzne na okna dachowe w inteligentnym domu

Najwyższa jakość powietrza w Twoim domu i idealne warunki do wypoczynku? Z marką VELUX to możliwe. Wybierając zdalnie sterowane rolety zewnętrzne tego producenta, zyskujesz niezwykły komfort bez żadnego wysiłku. Dzięki systemowi VELUX ACTIVE with NETATMO możesz zarządzać roletami poprzez aplikację na smartfonie. Wystarczy jedno dotknięcie, by rolety zewnętrzne na okna dachowe wpuściły do pokoju poranne słońce lub odcięły Cię od hałasu i światła, umożliwiając spokojny sen. Co więcej ten inteligentny system sam decyduje, kiedy otworzyć okno, by przewietrzyć pomieszczenie -  bazując na aktualnej pogodzie oraz danych z czujników powietrza i temperatury, samodzielnie zarządza roletami i oknami VELUX. Innowacyjne produkty marki VELUX możesz zamówić przez internet lub kupić w licznych punktach dystrybucyjnych w całym kraju. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop