Zamknij

Studia na kierunku grafika w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy

11:31, 25.11.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:22, 25.11.2019

Grafika, podobnie zresztą jak informatyka, cieszy się rosnącym zainteresowaniem – nie tylko ze strony potencjalnych pracowników, ale przede wszystkim pracodawców. Dlaczego graficy stali się tak poszukiwanymi pracownikami na rynku pracy i czego można spodziewać się po studiach graficznych?

Grafik: jeden z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku pracy

Dlaczego graficy stali się tak poszukiwanymi pracownikami? Głównie ze względu na rosnącą liczbę firm, które potrzebują nie tylko identyfikacji wizualnej, ale też stałej obsługi biura graficznego lub przynajmniej pojedynczego pracownika przy realizacji strategii marketingowej, której grafiki są nierozłączną częścią. Osoby pracujące w zawodzie grafika są szczególnie poszukiwane w agencjach reklamowych i interaktywnych, gdzie stale pracują nad zleceniami dla klientów agencji. Graficy coraz częściej pracują także w korporacjach, w których zajmują się np. projektowaniem profesjonalnych prezentacji biznesowych. Graficy znajdują się w uprzywilejowanej sytuacji jeszcze z jednego powodu – często mogą pracować zdalnie lub jako freelancerzy wykonujący zlecenia dla poszczególnych klientów.

Czy studia graficzne odpowiednio przygotowują do zawodu grafika?

Niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy studia graficzne odpowiednio przygotowują do pracy na stanowisku grafika. Wszystko zależy jednak od tego, jak prowadzone są zajęcia i jaki jest stosunek praktyki do teorii. Oczywiście najlepiej, jeśli zajęcia na studiach graficznych mają formę warsztatów, podczas których studenci doskonalą swoje umiejętności poprzez praktykę i ćwiczenie nowych rzeczy. Istotne jest również wyposażenie pracowni komputerowych – dobrze, jeśli uczelnia dysponuje nowoczesnymi laboratoriami, dobrym sprzętem komputerowym i oczywiście – odpowiednim oprogramowaniem. Takie możliwości często stwarzają uczelnie prywatne, które mają większy budżet umożliwiający zakup niezbędnego sprzętu – przykładem może być WSB w Gdańsku (o ofercie studiów graficznych na tej uczelni można przeczytać więcej na https://www.wsb.pl/gdansk/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/multimedia-i-grafika-komputerowa).

Warto to podkreślić, ponieważ studenci powinni już na studiach pracować w programach, których później wymagają ich pracodawcy. Okazuje się zatem, że tak samo ważna jest kadra prowadząca zajęcia, ich forma, jak i sprzęt, na którym będą pracować studenci.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%