Zamknij

Black Friday i promocje - zakupowy szał na całym świecie

09:30, 04.10.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Black Friday stosunkowo niedawno pojawił się na polskim rynku, jednak błyskawicznie podbił serca konsumentów. Wszyscy bez wyjątku uwielbiamy promocje oraz zakupowy szał, podczas którego nabyć możemy wiele produktów w niesamowicie atrakcyjnych cenach. Choć to o amerykańskim wydaniu tego wyjątkowego dnia mówi się jako o pionierze w kwestii naprawdę niskich cen, na polskim rynku również można naprawdę zaszaleć. 

  1. Największe święto fanów promocji - Black Friday 
  2. Różnica między amerykańskim oraz polskim Black Friday
  3. Dzień, na który niektórzy czekają cały rok

Czasem obniżki cen sięgają nawet 75%, co bez wątpienia sprawia, że w oczach niektórych klientów żądzę zakupów widać z daleka. Polski Czarny Piątek bardzo często nie ogranicza się tylko do jednego dnia, a zamienia się w cały weekend promocji, a nawet połączony jest ze świętem zakupów online, nazywanym "Cyber Monday". To niesamowita okazja dla wszystkich fanów szaleńczego plądrowania sieciówek w poszukiwaniu okazji. 

Największe święto fanów promocji - Black Friday

Święto promocji ma swoją długą historię, jednak do naszego kraju dotarło stosunkowo niedawno. Początkowo wywoływało podejrzenie Polaków, którzy nie byli pewni, czy oferowane okazje rzeczywiście są wiarygodne i można na nich skorzystać. Z czasem jednak wszyscy przekonali się, że ten szczególny czas jest prawdziwą szansą na nabycie drogich sprzętów w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, o których w normalnych warunkach moglibyśmy jedynie pomarzyć. 

Black Friday najczęściej kojarzony jest ze sprzętami RTV oraz AGD. Wielu jest przekonanych, że to właśnie na tego rodzaju zakupach można zaoszczędzić najwięcej i zgarnąć najlepsze oferty. Prawda jest taka, że promocje pojawiają się w tym dniu niemalże w każdej branży, a jedynie od naszej czujności zależy, gdzie uda nam się złapać największe okazje. Wyjątkowym udogodnieniem jest również to, że w akcję włączają się sklepy internetowe, co pozwala na zakupowe szaleństwo nawet bez ruszania się sprzed komputera. Nie musimy wtedy walczyć z innymi klientami o najlepsze sprzęty - wszystko załatwiamy kilkoma kliknięciami. 

Zgodnie z tradycją, Black Friday jest zawsze w czwarty piątek listopada każdego roku, co w Stanach Zjednoczonych przypada tuż po Święcie Dziękczynienia. Wyprzedaże organizowane są już przez setki sklepów, a z każdą, kolejną edycją włączają się w akcje kolejne sieci. To bez wątpienia największe święto zakupowe na świecie - korzystają na nim zarówno klienci, jak i sprzedawcy z całego globu. 

Różnica między amerykańskim oraz polskim Black Friday

Z pewnością wszystkim Czarny Piątek kojarzy się przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi. Rzeczywiście tradycja tego wyjątkowego dnia pochodzi z Ameryki, jednak już dawno kultywowana jest przez dziesiątki krajów rozsianych po całym globie. Miliony ludzi na świecie w ten jeden dzień polują na promocje i wyłapują okazje, których nie zobaczy się już przez cały, kolejny rok. Do Polski zwyczaj ten dotarł stosunkowo niedawno i jeszcze trudno porównać go do absolutnego szaleństwa za oceanem, jednak z każdą rocznicą różnice są coraz mniejsze. 

Początkowo polscy sprzedawcy oferowali dużo mniej korzystne promocje, niż firmy amerykańskie, a Polacy nie korzystali z nich aż tak chętnie. Powoli jednak wszystko się zmienia, obniżki procentowe są coraz większe, a klienci coraz częściej szturmują sklepy. Aby jednak poczuć prawdziwego ducha Black Friday wystarczy obejrzeć nagrania ze sklepów w Stanach Zjednoczonych. Ludzie walczący o sprzęty, przepychający się do kas, dźwigający po kilka telewizorów pod pachami - istny szał, który powoli dociera również do nas. 

Kolejnym trendem rozwijającym się w naszym kraju jest również Cyber Monday, który polega na niczym innym, jak na zakupowym szaleństwie - online. Sklepu internetowe idą w ślad za swoimi stacjonarnymi kolegami i również przygotowują dla swoich klientów niezwykłe oferty, z których skorzystać możemy jednak jedynie za pośrednictwem Internetu. Nie wychodzisz z domu, szalejesz na zakupach przed komputerem, a potem produkty trafiają do Ciebie błyskawicznie, często nawet bez potrzeby płacenia za koszt przesyłki. 

Dzień, na który niektórzy czekają cały rok

Black Friday to zarówno ogromne święto klientów, jak i właścicieli sklepów. Ci pierwsi mają szansę zaoszczędzić imponujące pieniądze i nabyć produkty w okazyjnych cenach, drudzy natomiast cieszyć się mogą utargiem, który zwala z nóg i niejednokrotnie wynosi nawet kilka procent utargu rocznego. W ten sposób obie strony są zadowolone i nie czują się oszukane. Wielu Polaków ma nadzieję, że z czasem zakupowy szał wyglądał będzie u nas tak, jak za oceanem, a obniżki będą coraz większe. 

Wszystko wskazuje na to, że z czasem właśnie tak może się to przedstawiać. Historia tego niezwykłego święta zakupowego jest niesamowita, a więcej o nim przeczytać możesz na stronie https://www.neonet.pl/blog/czarny-piatek.html. Lista sklepów włączających się w akcję bezustannie rośnie, warto więc oszczędzić nieco pieniędzy i przygotować listę produktów, które chciałbyś kupić w promocyjnej cenie podczas tegorocznego Black Friday. 

undefined

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%