Zamknij

Choreograf - praca dla ambitnych

11:30, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Miłość do tańca wcale nie musi być platoniczna i ograniczać się tylko do czasu wolnego. Osoby, które naprawdę uwielbiają ten rodzaj sztuki, powinny spróbować swoich sił jako choreograf. Nie jest to oczywiście tak proste, jak może się wydawać. Co zatem trzeba zrobić, aby móc zyskać ciekawy zawód i jednocześnie realizować swoją pasję do tańca?

Warunki podjęcia pracy w zawodzie

W serwisie pracuj.pl oferta pracy dla choreografów nie pojawia się zbyt często, ale rosnąc liczba teatrów, grup teatralnych i ośrodków kultury sprawia, ze zapotrzebowanie na specjalistów od tańca rośnie. W tym zawodzie można się spodziewać stosunkowo wysokiego wynagrodzenia. Rozpiętość płac jest jednak bardzo duża oraz zwykle zależy od miejsca pracy i doświadczenia zawodowego.

Jeśli chcesz zostać choreografem konieczne jest ukończenie minimum średniego wykształcenia ogólnokształcącego i uzyskanie dyplomu tancerza. W Polsce trudno zdobyć kierunkowe wykształcenie w tej dziedzinie. Aktualnie jedynie Akademia Muzyczna w Warszawie posiada Wydział Pedagogów Tańca.

Wymagania

Pod względem fizycznym, praca choreografa zalicza się do bardzo ciężkich. Ze względu na charakter obowiązków konieczna jest dobra ogólna sprawność fizyczna, świetna kondycja i doskonała percepcja. Przeciwwskazaniem do wykonywania tego zawodu mogą być np. przewlekłe choroby układu kostno-mięśniowego lub choroby serca.

Dodatkowo to praca wymagająca ogromnej kreatywności, wyczucia estetyki i znajomości form oraz elementów tanecznych. Zawód choreografa wiąże się z ciągłym kontaktem z ludźmi, a zatem niezbędna okazują się takie cechy jak cierpliwość, umiejętności komunikacyjne oraz nienaganna kultura osobista. W tworzeniu układów tanecznych przydaje się dobre oko, talent do improwizacji, wyczucie dramatyzmu i inne walory każdego dobrego twórcy. Z pewnością będzie to praca zarezerwowana dla osób ceniących nowe wyzwania oraz umiejących pracować pod presją czasu.

Taniec nieodłącznie związany jest z muzyka i dlatego też każdy choreograf musi być też zaznajomiony z partyturą, zapisem nutowym i posiadać dobry słuch.

REKLAMA
(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone