Zamknij

Cechy przydatne w pracy ze zwierzętami

13:10, 04.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Wbrew pozorom do pracy ze zwierzętami nie wystarcza bezgraniczna miłość, jaką darzy się wszystkie małe istoty. Osoby chcące zajmować się nimi m.in. w ramach zawodu weterynarza, powinny charakteryzować się szeregiem specyficznych cech.

Cierpliwość

Praca ze zwierzętami wymaga przede wszystkim cierpliwości. W przeciwieństwie do ludzi nie można nawiązać z nimi kontaktu, dlatego komunikacja opiera się na mowie ciała. Ta powinna być niezwykle spokojna i dostosowana do zachowania zwierzęcia. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza przy pracy z dzikimi zwierzętami i takimi, które uległy urazom.

Chęć do nauki

Chęć poznawania świata zwierząt, ale i świata przyrody w ogóle, to bardzo cenna cecha. Niezaspokojona ciekawość powoli rozwijać wiedzę specjalistyczną dotyczącą poszczególnych gatunków. Ponadto, pozwoli zrozumieć problemy, z jakimi obecnie boryka się świat zwierząt. Cecha ta ma wielkie znaczenie w przypadku pracy weterynarza, który powinien być na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi ułatwiającymi mu pracę.

Empatia

Zrozumienie dla istot słabszych, mniejszych i nierozumnych to kluczowa cecha we wszystkich zawodach, w których kontakt ze zwierzętami jest nieunikniony. Pomaga ona zrozumieć cierpienie, a tym samym ułatwia samokontrolę w wyjątkowo trudnych przypadkach. Co więcej, dzięki empatii możemy pogłębić naszą wrażliwość na krzywdę, którą możemy wykorzystać w zwyczajnych kontaktach międzyludzkich.

Delikatność

Wysoka świadomość ciała związana z delikatnością i pewnością naszych ruchów to ważna cecha w zawodach, w których kontakt ze zwierzętami jest nieustanny. Dzięki niej praca z najmniejszymi zwierzakami przestanie być czymś przerażającym, a stanie się czystą przyjemnością. Co więcej, jest to cecha pożądana zwłaszcza wśród zawodów o charakterze medycznym. To od niej bardzo często zależy, czy zaszkodzimy zwierzętom, czy im pomożemy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone