Zamknij

Aukcje maszyn budowlanych i rolniczych

19:29, 25.04.2019 | materiały partnera

Używany nie oznacza, że gorszy. Od kilku lat obserwujemy prawdziwy boom na rynku budowlanym. Dobra koniunktura w gospodarce uruchomiła bowiem szereg mechanizmów, ukierunkowanych na dalszy rozwój przedsiębiorstw. Lepsze wyniki finansowe firm, a także większa dostępność kredytów bankowych, sprawiają, że właściciele decydują się na inwestycje i modernizacje w obszarze prowadzonej działalności. Spiętrzenie popytu na usługi ogólnobudowlane, sprawiło, że wykonawcy nie nadążają z realizacją kolejnych zamówień. Trwają nieustające nabory pracowników do sektora budowlanego, ale jednocześnie zaczyna też brakować sprzętu i maszyn.

Firmy budowlane stają przed odwiecznym dylematem związanym z dokonaniem wyboru pomiędzy kupnem nowego urządzenia, a wypożyczeniem. Spoglądając perspektywicznie, bardziej korzystny jest zakup konkretnej maszyny, która oprócz wsparcia w bieżącej realizacji jakiegoś przedsięwzięcia, ma szanse posłużyć podczas następnych zleceń. Problemem mogą jednak okazać się zbyt wysokie jednostkowe koszty zakupu nowych sprzętów. Idealnym rozwiązaniem, które od jakiegoś czasu oferują liczne platformy z aukcjami internetowymi, jest zaopatrzenie się w maszyny na rynku wtórnym. Używane urządzenia renomowanych marek, zwykle udaje się tam kupić w bardzo przystępnych cenach.

Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o maszyny rolnicze. W momencie, gdy stary ciągnik czy naczepa, są już mocno wyeksploatowane i zarazem kosztochłonne, warto odwiedzić aukcje maszyn rolniczych. Podobnie można postąpić w sytuacji, kiedy dany rok obdaruje rolnika urodzajem plonów i potrzebuje on zintensyfikować proces zbiorów. Sprzęt oferowany za pośrednictwem takich aukcji, jest zwykle sprawny, dobrej jakości, a cała transakcja jest klarowna i bezpieczna. Nawet jeżeli po jakimś czasie zechcemy ponownie odsprzedać zakupione wcześniej maszyny budowlane czy rolnicze, to najczęściej okazuje się, że w porównaniu z kosztami ewentualnego wypożyczenia podobnego sprzętu, zakup na aukcji używanej wywrotki lub kombajnu był bardziej opłacalny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone