Zamknij

Zaręczyny w blasku pereł. Każda kobieta będzie zachwycona!

11:02, 08.02.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Przygotowania do ważnego dnia, jakim jest zwieńczenie zwykłego związku i dumne wkroczenie w okres narzeczeństwa, to szczególny czas w życiu mężczyzny. Nikt jednak nie twierdzi, że obędzie się bez nerwów! Nawet najpewniejszy siebie pan, prędzej czy później natrafi na komplikacje. Mogą pojawić się one na etapie wyboru pierścionka. Gdy tak się stanie, warto wiedzieć, jak postąpić.

Perłowe pierścionki alternatywą dla ozdób z brylantami

Zazwyczaj wątpliwości dopadają mężczyzn już podczas odwiedzin w sklepie jubilerskim. Oszołomieni blaskiem dziesiątek ozdób i różnorodnych kamieni szlachetnych, zaczynają się oni zastanawiać – co wybrać? Najczęściej, bo w ponad 75% przypadków, wizyta kończy się zakupem pierścionka z brylantem. A przecież asortyment nie ogranicza się wyłącznie do białych kamyczków, oprawionych w żółte złoto!

Bardzo ciekawym odstępstwem "od normy" będzie pierścionek zaręczynowy z perłą. Owszem, brzmi egzotycznie i być może nie każdy skusi się na taki zakup. Jednak ci, którzy to zrobią, dostarczą swojej ukochanej niesamowitych emocji. Perły naturalne to wytwory małży, wyjątkowe kamienie szlachetne pochodzenia organicznego. Ich hodowlane odpowiedniki są niepodobne do żadnych innych klejnotów, emanują ciepłem i delikatnością. Mogą przybierać różne barwy, choć najczęściej spotykamy perły białe, kremowe oraz różowe. Wyeksponowane na pierścionku, stają się elegancką ozdobą, pożądaną przez kobiety. Wybierając na zaręczyny biżuterię z perłami, z pewnością dokonamy znakomitego wyboru. Jedne z piękniejszych okazów można znaleźć w sklepie internetowym Jast, gdzie sprzedawana jest m.in. ręcznie robiona biżuteria zaręczynowa.

Czy za pierścionek trzeba dużo zapłacić? Nie zawsze!

Jedni uważają, że cena pierścionka wręczanego kobiecie w chwili oświadczyn, powinna stanowić równowartość dwóch wypłat. Inni twierdzą, że biżuteria jest wyłącznie symbolem, podkreślającym wagę wyjątkowej chwili. Prawda wygląda jeszcze inaczej: nie jest istotne, czy pierścionek zaręczynowy kosztował fortunę. Dużo ważniejsze okazuje się to, czy... będzie pasował na palec!

Wybór odpowiedniego rozmiaru to wyzwanie. Gdy nie mamy żadnych wskazówek, pozostaje zdanie się na intuicję, która często zawodzi. Na szczęście działają pracownie jubilerskie, w których bez problemu można zmienić rozmiar pierścionka. Nie tylko na mniejszy, ale również na większy. Przykładem takiego miejsca jest salon jubilerski Jast. Można zamówić w nim biżuterię przez internet, a gdy pojawi się potrzeba zmiany rozmiaru, wystarczy odesłać ozdobę pocztą lub osobiście udać się do pracowni. Chcąc uniknąć komplikacji, warto podpytać wybrankę serca o rozmiar jej palca serdecznego, chociażby w formie żartu. Byle nie domyśliła się, co się święci.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone