Zamknij
REKLAMA

Miłość - różne jej oblicza

14:31, 18.10.2021 | R.C
Skomentuj

Miłość może przyjmować wiele form. W zależności od tego, kogo dotyczy, możemy kochać różne osoby, każdą w inny sposób. Miłość romantyczna oraz miłość macierzyńska są zupełnie innymi uczuciami, chociaż określamy je tymi samymi słowami. Przywiązanie, bliskość oraz potrzeba opieki nad osobą, którą kochamy. 

Miłość romantyczna 

Dojrzała miłość wynika z uczucia bliskości oraz odpowiedzialności za drugą osobę. Chcemy przebywać w jej towarzystwie, spędzać razem czas, a dłuższe rozstania powodują u nas uczucie tęsknoty. Często połączona z nią jest miłość erotyczna, która łączy ze sobą dwójkę kochanków, przywiązując ich do siebie nawzajem. 

Są jednak osoby, które potrzebują silnego przywiązania emocjonalnego, aby wystąpił u nich pociąg seksualny. Mówimy wtedy o demiseksuualiźmie. Może paść pytanie: demiseksualizm co to znaczy? To nic innego, jak zwracanie uwagi na emocjonalną stronę znajomości oraz nowopoznanych osób w pierwszej kolejności. Zamiast skupiać się na aspekcie fizycznym, skupiamy się na połączeniu emocjonalnym. 

Dojrzała miłość a odczucia seksualne

Teoria miłości Sternberga mówi, że miłość składa się z trzech składników: namiętności, intymności oraz zobowiązania. Jedynie miłość platoniczna, taka jak miłość rodzicielska nie zawiera w sobie namiętności. Wzajemne zrozumienie swoich potrzeb, pomaga odczuwać jedynie pozytywne uczucia podczas zbliżeń kochanków. W ten sposób można wprowadzić w życie erotyczne gadżety, które pozytywnie wpływają na seksualność partnerów. Najbardziej popularnym gadżetem w sypialni są sex kajdanki. Za niewielką cenę można uzyskać dodatkową pikanterię w relacji, która przekłada się na rozbudowanie życia erotycznego oraz pogłębienie miłości pomiędzy kochankami. 

Są osoby, które nie chcą kupować gadżetów erotycznych stacjonarnie, w obawie przed wstydem. Dla nich najlepszym rozwiązaniem jest seks shop online. Znajduje się w nim bogaty asortyment gadżetów, które przydadzą się każdej parze, chcącej urozmaicić swoje życie erotyczne. Dyskretnie zapakowana paczka umożliwia bezproblemowe odebranie jej z ręki kuriera lub z punktu odbioru, bez ryzyka strachu wywołanego wstydem. Dlatego jeżeli nie chcesz, aby osoby w Twoim otoczeniu wiedziały, że zamawiasz akcesoria erotyczne, warto skorzystać z oferty sklepu internetowego. 

W relacjach partnerskich niezwykle ważna jest miłość własna. To ona sprawia, że pragnienie dbania o drugą osobę nie przyćmiewa naszego dobra oraz pozwala w odpowiednim momencie wycofać się z relacji, która nam nie służy. Dlatego należy dbać o samoocenę oraz pielęgnować miłość do samego siebie. W ten sposób zmniejszamy ryzyko, że zostaniemy wykorzystani. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%