Zamknij

Kancelaria adwokacka — na jaką pomoc możesz liczyć?

16:35, 17.10.2021 R.C Aktualizacja: 16:35, 17.10.2021
Skomentuj

Kancelaria adwokacka to miejsce pracy specjalistów prawa — adwokatów. W artykule wyjaśnimy, kim jest adwokat i czym różni się od prawnika. Podpowiemy także, na jaką pomoc możesz liczyć w kancelarii adwokackiej.

Rozwód, sprawa spadkowa, spór z pracodawcą — konieczność przeprowadzenia postępowania sądowego może przytrafić się każdemu. Brak znajomości meandrów prawa, wiedzy na temat procedur i niezbędnych formalności może być źródłem dużego stresu, frustracji i bezradności. Zwłaszcza dla osoby, która nigdy wcześniej nie brała udziału w postępowaniu sądowym. Jeśli chcesz ich uniknąć, sięgnij po wsparcie profesjonalisty — adwokata.

Kim jest adwokat?

Adwokat to specjalista prawa, który nie tylko skończył 5-letnie studia prawnicze, ale także odbył aplikację adwokacką — rodzaj praktyk zawodowych, zdał egzamin przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a jego dane znalazły się na liście adwokatów. Wykonywanie zawodu adwokata reguluje ustawa z dnia 26 maja 1982 r. prawo o adwokaturze (Dz.U. Nr 16, poz. 124 z późn. zm).

Prawnik a adwokat

Wbrew obiegowej opinii, adwokat nie jest wcale tym samym, kim prawnik. Mianem prawnika określa się bowiem osobę, która ukończyła studia prawnicze. Aby stać się adwokatem, niezbędne jest także odbycie aplikacji adwokackiej i zdanie egzaminu. Każdy adwokat jest więc prawnikiem. Nie każdy prawnik stanie się natomiast adwokatem.

Jakiej pomocy może udzielić adwokat?

Zakres pomocy, jaką może zaoferować Ci adwokat, jest naprawdę szeroki. Do jego najważniejszych zadań należą kompleksowe doradztwo i pomoc prawna w zakresie:

  • prawnych aspektów rozwodów, separacji, alimentów, podziału władzy rodzicielskiej czy ustaleniu kontaktów z dziećmi;
  • przerwy w karze, warunkowego przedterminowego zwolnienia czy odroczenia wykonania kary;
  • odszkodowań, zadośćuczynień czy naprawienia wyrządzonych szkód.

Adwokat może także:

  • prowadzić mediacje mające na celu pogodzenie zwaśnionych stron;
  • sporządzać i opiniować umowy oraz przygotowywać dokumentację spółek;
  • reprezentować Cię na sali sądowej, w sprawach karnych i cywilnych. Wsparcie ze strony specjalisty doskonale zaznajomionego z meandrami prawa pomoże zminimalizować stres na sali sądowej i niezaprzeczalnie zwiększy szanse na sukces w zmaganiach z wymiarem sprawiedliwości.

Choć skorzystanie z usług adwokata wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi opłatami, wydane w ten sposób pieniądze to najlepsza inwestycja — w spokojną teraźniejszość i… przyszłość. Samodzielna walka z wymiarem sprawiedliwości (zwłaszcza bez znajomości przepisów prawa) może być bowiem źródłem potężnego stresu i frustracji.

Źródło: https://adwokat.elblag.pl/

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%