Zamknij

Jak dobrze kupić samochód używany?

14:25, 04.09.2021 | R.C
Skomentuj

Kupowanie pojazdu dla przeciętnego człowieka to raczej długoterminowy wydatek, który powinien być odpowiednio przemyślany. Dzieje się tak dlatego, że aby kupić dobry samochód trzeba wydać na niego równowartość kilku pensji przeciętnego obywatela. Nie można pozwolić sobie na margines błędu, ponieważ może wiązać się to ze stratami majątkowymi i kolejnymi wydatkami czy naprawami. Warto zapoznać się zatem bliżej czynnością, które powinniśmy wykonywać podczas kupowania używanego samochodu.

  1. Samochód używany - na co zwrócić uwagę przy oględzinach samochodów używanych?
  2. Używany samochód - gdzie znaleźć zaufane źródło?
  3. Zakup auta - czy warto brać ze sobą specjalistę do oględzin pojazdu?
  4. Samochody osobowe - znane marki używanych samochodów, które wybierają Polacy

Pochylmy się nad zagadnieniem wybierania samochodu używanego. Warto poznać elementarne zasady, które uchronią nasz budżet i pozwolą na zakup pojazdu, którym będziemy mogli cieszyć się wiele lat.

Samochód używany - na co zwrócić uwagę przy oględzinach samochodów używanych?

Zakładając, że wybraliśmy już ogłoszenie auta, które odpowiada naszym wymaganiom przychodzi czas na odwiedzenie jego właściciela i sprawdzenie jaki stan techniczny ono reprezentuje. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kupowanie samochodu w ciemno naraża nasze bezpieczeństwo. Samochody używane mają często wyidealizowane opisy przez właścicieli, dlatego sprawdzenie ich stanu technicznego to zupełny must - have.

Przede wszystkim ważna jest bezwypadkowość. Często właściciele mówią o delikatnych stłuczkach czy otarciach na lakierze, jednak ukrywają ewentualną przeszłość wypadkową, ponieważ wpływa ona na cenę auta. Aby w 100% wykluczyć wypadkowość należy sprawdzić stabilność punktów kontrolnych płyty podłogowej.

Auta używane, które są przeznaczone na sprzedaż powinny być również czyste i zadbane. Efekt wizualny również może świadczyć o jego stanie technicznym - w tym miejscu warto zwrócić uwagę również na zapachy np. z klimatyzacji, ponieważ jest to miejsce, gdzie często występuje grzyb.

Używany samochód - gdzie znaleźć zaufane źródło?

Sprawdzone auta używane to takie, których przeszłość jest nam dobrze znana. Dlatego najbardziej zaufanym źródłem, gdzie warto kupować pojazdy to bliskie nam osoby jak rodzina, znajomi, sąsiedzi itp. Nie zawsze w komisach samochodowych sprzedawcy są uczciwi i rzetelnie przedstawiają stan pojazdu, dlatego zawsze trzeba mieć to na uwadze. Samochody używane można kupić również w sieci, gdzie istnieje wiele stron poświęconym właśnie ogłoszeniom.

Administratorzy często dbają o bezpieczeństwo użytkowników i sprawdzają wstawiane oferty, jednakże przy tak ogromnej ilości ogłoszeń ciężko jest dopilnować je wszystkie. Na stronach internetowych sprzedawcy mogą naginać opis pojazdu, dlatego przekonanie się na własnej skórze o faktycznym stanie jest niezwykle ważne.

Zakup auta - czy warto brać ze sobą specjalistę do oględzin pojazdu?

Niezależnie od stanu Twojej wiedzy motoryzacyjnej specjalista będzie dobrym wyborem. Szczególnie dla młodego kierowcy, który ma małe doświadczenie wybór specjalisty będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ ma on pewność, że samochód jaki nabędzie spełni jego oczekiwania. Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego jak rozpoznać niektóre usterki czy jak ocenić zużycie części czy ich oryginalność. Posiadając specjalistę z boku mamy pewność, że żadne usterki nie będą ukryte.

Koszt takiego specjalisty nie jest wcale duży, ponieważ taka usługa kosztuje od ok. 50 zł do 450 zł, a pozwoli uchronić nas przed zakupem niesprawnego pojazdu, który może szwankować i tym samym narazić nas na kolejne koszty. Aby jeszcze lepiej określić stan techniczny używanego samochodu można udać się z nim na przegląd i mieć 100% pewność.

Samochodu osobowe - znane marki używanych samochodów, które wybierają Polacy

Przyglądając się polskim szosą można wyczytać z nich wiele ciekawych danych. Wiek kierowców, zainteresowanie markami, bezpieczeństwo jazdy w różnych przedziałach wiekowych i wiele innych. Przykładowo młodzi kierowcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pojazdami często decydują się na samochody marki SEAT. Są one bardzo ekonomiczne, wygodne oraz wydaje - idealne na pierwszy samochód!

Na polskich drogach widać również upodobania płciowe do różnych marek. Młodzi mężczyźni doskonale czują się w samochodach marki Audi A3 czy różnych modelach BMW. Oczywiście nie ma od tego sztywnej reguły, jednakże obserwacje mówią same za siebie.

Kierowcy, którzy boją się inwestować w samochody używane, ponieważ nie są pewni ich stanu technicznego mogą poszukać w sieci innych - alternatywnych rozwiązań. Niektóre marki oferują swoim klientom zakup używanego pojazdu (od pierwszego właściciela), które dokładnie sprawdzono i wyserwisowano. Dzięki temu mamy praktycznie nowy, sprawdzony samochód, który zapewni nam maksymalne bezpieczeństwo. Możliwości jest dzisiaj naprawdę wiele - jeśli chodzi o wymianę samochodu, można nawet kupić auto z roczną gwarancją.

undefined

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%