Zamknij

To ogrodzenie jest najczęściej wybierane przez Polaków!

13:52, 27.08.2021 | A.N
Skomentuj

Wśród sposobów na tanie ogrodzenie, jedno rozwiązanie bije rekordy popularności. Spotkać je można przy domach, siedzibach firm, instytucji, ale także placów zabaw. Ogrodzenia panelowe stały się najczęściej wybieranymi płotami przez Polaków. Dlaczego? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu!

Ogrodzenia na stałe wpisały się w krajobraz nieruchomości. Chociaż nie ma obowiązku ich budowania, właściciele decydują się na postawienie płotu. Jego głównym zadaniem jest wyznaczanie granic działki. Ponadto ogrodzenia wpływają na zwiększenie prywatności oraz poczucie bezpieczeństwa. Istotny jest również ich walor estetyczny, dla zachowania odpowiedniego wyglądu całej nieruchomości. Chociaż przez wiele lat wszystkie te cechy kojarzyły się z drogimi ogrodzeniami, od długiego czasu możemy zaobserwować pewną rewolucję. Okazuje się, że trwały i w pełni funkcjonalny płot wcale nie musi nadwyrężać portfela. Ogrodzenie panelowe stało się synonimem takiego rozwiązania do tego stopnia, że dziś jest najchętniej wybierane przez Polaków.

Dlaczego ogrodzenia panelowe są tak popularne?

Najważniejszą zaletą dotychczasowych tanich płotów była jedynie ich cena. Mowa o siatce, która jest skutecznie wypierana przez inne rozwiązania. Jednym z rodzajów płotów przyczyniających się do tego, jest ogrodzenie panelowe. Skąd się wzięła jego popularność?

Wygląd paneli

Płot zbudowany ze stalowych paneli pokazuje, że tanie ogrodzenie nie musi być brzydkie. Wręcz przeciwnie - może być eleganckie, stonowane i harmonijne. Ogrodzenia panelowe bazują na przęsłach powstałych z drutów ułożonych pionowo oraz poziomo. W zależności od modelu pręty pionowe mogą być proste (2D) lub z przetłoczeniami (3D). Z jednej strony mamy więc konstrukcję minimalistyczną, z drugiej zaś stylową. Taka kompozycja sprawdza się zarówno w przypadku domów zbudowanych w nowoczesnym stylu, jak i tradycyjnych.

Trwałe przęsła

W jednym szeregu z wyglądem paneli idzie ich trwałość. Przęsła zbudowane są ze stali, która jest poddawana dodatkowym zabiegom, aby wzmocnić jej odporność. Pierwszym z nich jest ocynkowanie. Ogrodzenia metalowe są bowiem narażone na korozję. Pojawia się ona w wyniku zmiennych warunków atmosferycznych i kontaktu wody ze stalą. Żeby jej zapobiec, pokrywa się przęsła rozgrzanym do wysokiej temperatury cynkiem. Po ostygnięciu nowa warstwa stanowi dodatkową ochronę przed kapryśną pogodą. Drugim zabiegiem jest malowanie proszkowe. To sposób na nadanie koloru dopasowanego do wymagań klienta, ale także zwiększenia trwałości ogrodzenia panelowego.

Prosty montaż

Ogrodzenia panelowe to nowoczesne rozwiązania, zaliczane do płotów systemowych (modułowych). Możemy zatem w bardzo prosty sposób przeprowadzić ich montaż. Dlaczego jest on łatwy? Ponieważ w zestawie otrzymujemy wszystkie niezbędne do tego elementy. Podstawą są odpowiedniej długości słupki. Należy je rozlokować na działce w równych odstępach, umieścić w wykopanych dołach i zalać betonem. Potem wystarczy przykręcić do nich panele za pomocą obejm. Dzięki nieskomplikowanej procedurze w szybkim tempie powstaje cała konstrukcja.

Podsumowanie

Wybudowanie płotu, który będzie funkcjonalny i estetyczny, nie wymaga angażowania sporych sum pieniędzy. Ogrodzenia panelowe są tanie, a przede wszystkim odporne na niesprzyjającą pogodę oraz uszkodzenia mechaniczne. Prezentują się one elegancko na tle różnych stylów architektonicznych. Nic więc dziwnego, że są to najchętniej wybierane rozwiązania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%