Zamknij

Maszyny do szycia – odkryj możliwości sprzętu do domu i pracowni

00:00, 22.09.2022 artykuł sponsorowany

Maszyny szwalnicze wykorzystywane w przedsiębiorstwach znacznie różnią się od tych, które można spotkać w domach. W przeciwieństwie do domowych modeli te urządzenia dostosowane są do różnych etapów obróbki materiału w konkretnym zakładzie produkcyjnym. W praktyce oznacza to, że przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego wyposażenia do firmy, konieczne jest jego dostosowanie do zapotrzebowania.

Jak działają maszyny szwalnicze?

Działanie maszyny do szycia nie jest skomplikowanym procesem. Polega on na trwałym łączeniu ze sobą materiału, zwykle dwóch elementów. W najprostszym wydaniu czynność ta odbywa się przy wykorzystaniu pojedynczej igły oraz nitek. Maszyna działa na zasadzie posuwania materiału, a za tę czynność odpowiada transporter. Podczas transportowania materiału następuje jednoczesny ruch igły, który w zależności od modelu urządzenia łączy ze sobą materiały z wykorzystaniem konkretnego ściegu.

Maszyna do szycia przemysłowa działa na podobnej zasadzie, jednak jej zakres pracy jest zdecydowanie większy. Dochodzi tutaj również sama wielkość urządzenia, jak i jego konstrukcja. Profesjonalny sprzęt występuje zazwyczaj w wariantach ze specjalnymi stołami.

Co odróżnia maszyny przemysłowe i zwykłe maszyny krawieckie?

Maszyny szwalnicze wykorzystywane w przemyśle zostały przystosowane do wykonywania konkretnych prac. Urządzenia znane z domów to zazwyczaj sprzęt wielozadaniowy – przeznaczony do uniwersalnego wykorzystania. Domowe urządzenia pozwalają wykonywać proste zadania krawieckie na własne potrzeby. W przypadku prac przemysłowych liczy się nie tylko powtarzalność i duża dokładność, ale przede wszystkim krótki czas wykonania konkretnego zadania. Każda maszyna przemysłowa jest przeznaczona do wykonywania określonego rodzaju obróbki materiału. Profesjonalne maszyny wyróżnia zatem:

  • wąska specjalizacja wykorzystania,
  • bardzo duża szybkość pracy, która może dochodzić nawet do 9 tysięcy ściegów na minutę pracy,
  • solidna konstrukcja,
  • bardzo cicha praca,
  • energooszczędny napęd, który zużywa nawet do 70% mniej energii niż domowy sprzęt,
  • nowoczesny system smarowania,
  • dodatkowe elementy wyposażenia, np. zintegrowany blat, ekran dotykowy z możliwością sterowania urządzeniem.

Maszyny przemysłowe często mają szereg dodatkowych funkcji, dzięki którym praca w zakładzie jest znacznie wygodniejsza. W zależności od wybranego modelu można spotkać się z funkcją obcinania nici, automatycznego ryglowania czy zakańczania ściegu. Profesjonalny sprzęt dzięki możliwości sterowania przy pomocy panelu dotykowego daje możliwość wyboru najwygodniejszego ustawienia do zaplanowanych na dany moment prac. To ogromne ułatwienie dla osoby, która obsługuje urządzenie.

Maszyny przemysłowe – kiedy warto w nie zainwestować?

W sklepie Strima kupisz maszyny przemysłowe dopasowane do wybranego rodzaju prac. Tego typu wyposażenie jest szczególnie polecane wszystkim zakładom krawieckim i szwalniom, w których liczy się profesjonalizm, szybkość wykonywania zleceń oraz duża powtarzalność. W porównaniu z maszynami domowymi urządzenia przemysłowe dostosowane są do konkretnego rodzaju materiału czy sposobu jego obróbki. Pozwala to na uzyskanie najlepszych efektów. W porównaniu ze standardowymi urządzeniami przemysłowe modele są także znacznie precyzyjniejsze, ale co najważniejsze – umożliwiają bardzo szybkie wykonanie konkretnego projektu. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru wyposażenia z określonymi dodatkowymi funkcjami. To znacznie ułatwia prace, jakie zlecane są profesjonalnym zakładom krawieckim.

Jakie zalety ma maszyna do szycia przemysłowa?

Maszyny szwalnicze wykorzystywane w przemyśle zapewniają firmie praktycznie same korzyści. Przede wszystkim sprzęt tej klasy można wygodnie dopasować do ściegów, jakie mają zostać wykonane. Pozwala to na ustawienie stanowisk taśmowo, gdzie produkt przechodząc przez każde z nich, finalnie staje się zgodny z projektem. Dodatkowo nowoczesne urządzenia dysponują również wyświetlaczem LCD z panelem dotykowym. Za jego pomocą można sterować całym urządzeniem i decydować o sposobie wykonywania ściegu.

Czy maszyny przemysłowe mają jakieś wady?

Urządzenia przemysłowe do szycia nie mają praktycznie żadnych wad. Jedyne minusy, na które czasem wskazują właściciele firm, to ich wyższa cena w porównaniu do standardowych urządzeń, a także większy rozmiar. Wynika to jednak z udogodnień, jakie oferuje sprzęt oraz z jego możliwości. Wyposażając zakład w sprzęt przemysłowy, trzeba także liczyć się z tym, że konieczny będzie zakup przynajmniej kilku różnych urządzeń, jeżeli planuje się wykonywać ściegi różnego rodzaju – co jest niezbędne przy większości projektów.

Czy warto inwestować w maszyny do szycia używane?

Maszyny do szycia używane stanowią bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie kiedy przedsiębiorstwo rozpoczyna swoją działalność. Sprzęt używany jest idealną opcją, kiedy firma nie jest w stanie jednorazowo wyłożyć dużej sumy pieniędzy na kupno nowych maszyn do szycia. W trakcie rozwoju firmy, urządzenia używane mogą być stopniowo wymieniane na nowsze, które pozwolą na jeszcze szybszą realizacją zamówień. Początkowo są one jednak zwykle wystarczające.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%