Zamknij

Jakie sprawy załatwimy w kancelarii prawnej?

11.46, 11.08.2022 materiał zewnętrzny

Kiedy najlepiej po prosić o pomoc prawnika? Za każdym razem, gdy potrzebujemy pomocy osoby doświadczonej i obeznanej z przepisami prawa. Pomoc profesjonalisty pomoże nam uniknąć pomyłek i skrócić czas załatwiania różnego rodzaju formalności – nie tylko w sądach. Jakie konkretnie sprawy można załatwić w kancelarii? Sprawdź!

Rozwód, separacja i podział majątku

Moment, w którym rozpadają się relacje między dwojgiem ludzi jest bolesny, jednak są formalności, których należy dopełnić, by móc na nowo zacząć układać sobie życie – zgodnie z prawem. Przeprowadzenie klienta lub klientki, przez procedury związane ze sprawą rozwodową to jedna z rzeczy, którą zajmuje się kancelaria adwokacka.

Alimenty – nie tylko na dzieci

Alimenty, czyli pieniądze na utrzymanie, przysługują nie tylko dzieciom. Czy wiesz, że możesz się o nie ubiegać także jako rodzic swoich dorosłych dzieci? Takie prawo należy się także partnerowi lub partnerce po rozwodzie - jeżeli skutkiem rozstania było znaczne obniżenie poziomu życia drugiej osoby.

Sprawy spadkowe – nie tylko testament

Zgodnie z polskim prawem ważny testament nie musi być sporządzony w obecności prawników. Wystarczy, by był własnoręcznie napisany przez testatora. Jeżeli jednak zamierza on rozdysponować znaczny majątek lub zmienić kolejność dziedziczenia – lepiej, by uczynił to przy wsparciu kancelarii prawnej. Taki dokument będzie o wiele trudniej podważyć po jego śmierci.

Prawnik doradzi również w przypadku otrzymania nieoczekiwanego spadku. Podpowie, na co warto uważać – czy wiesz, że wraz z majątkiem zmarłej osoby możesz odziedziczyć również jej długi? Co więcej, nieprzyjęty spadek będzie przechodził kolejno na innych członków rodziny. Dobry adwokat od spraw rodzinnych pomoże nie pogubić się w gąszczu przepisów.

Kancelarie adwokacką znajdziesz na stronie: https://www.kancelariamlynska.pl/

Obsługa prawna spółek – prawo dla biznesu

Przepisy prawne dotyczące spółek są o wiele bardziej skomplikowane niż w przypadku prowadzenia zwykłej działalności gospodarczej. Zdarza się, że spółki zatrudniają swoich własnych prawników na etacie. Z drugiej strony – współpraca z kancelarią, która jest wprowadzona we wszystkie sprawy biznesowe „od kuchni” też może przynieść wiele korzyści.

Odszkodowania – walcz o swoje!

Myśląc o odszkodowaniach, zazwyczaj przychodzą nam pierwsze na myśl firmy ubezpieczeniowe. Są jednak przypadki, gdy swoich praw trzeba dochodzić w sądzie – w takich momentach z pomocą przychodzą prawnicy. Jeżeli zamierzasz walczyć o odszkodowanie, warto umówić się wcześniej na wizytę w kancelarii adwokackiej, żeby mieć świadomość przysługujących nam praw.

Dobry adwokat na wagę złota

Człowiekowi bez wykształcenia prawniczego ciężko jest rozeznać się w gąszczu przepisów prawa, które często są zawiłe i sformułowane w niezrozumiały dla laika sposób. Dobry adwokat, który będzie nas reprezentował w sądzie, jest nieocenioną pomocą w sytuacjach, w których musimy skorzystać z wymiaru sprawiedliwości.

(materiał zewnętrzny )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%