Zamknij

Wakacje w Trójmieście - gdzie warto być i co warto robić?

14:54, 26.07.2022 | .
Skomentuj

Wybierasz się na wakacje do Trójmiasta? A może to właśnie tutaj już spędzasz swój urlop i zastanawiasz się, co robić w wolnym czasie? Niezależnie od tego, czy jesteś nad polskim morzem, czy dopiero planujesz się wybrać do Sopotu, Gdańska lub Gdyni, mamy dla Ciebie kilka świetnych propozycji. Z nimi na pewno nie będziesz się nudził/a.

Gdzie warto się wybrać, będąc na wakacjach w Trójmieście?

Trójmiasto skrywa w sobie wiele niesamowitych miejsc, które nie pozwolą Ci się nudzić nawet przez chwilę! Wystarczy jedynie je odkryć i nie ograniczać się do wizyt na najpopularniejszych kąpieliskach. Do swojej listy miejscówek wartych odwiedzenia polecamy dopisać takie spoty jak m.in.:

  • port w Gdyni - jest on w dalszym ciągu czynny, dlatego przy odrobinie szczęścia być może zobaczysz odpływający lub cumujący statek; dokładny rozkład możesz także sprawdzić w Internecie;
  • starówka w Gdańsku - klimatyczne uliczki i majestatyczne kamienice to coś, co koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Trójmieście;
  • molo w Sopocie - jest to swojego rodzaju wizytówka tego regionu Polski; najlepiej wybrać się tam wcześnie rano, ponieważ dzięki temu można uniknąć tłumów;
  • Park Oliwski - niesamowite miejsce pełne zieleni, która pozwala się zrelaksować; doskonała przestrzeń do organizacji pikniku;
  • Stocznia Gdańska - jest to jeden z najstarszych i najdłużej funkcjonujących zakładów przemysłowych na Pomorzu; jeśli lubisz historię, to miejsce z pewnością przypadnie Ci gustu;
  • Diabelski Młyn - znajduje się on w Gdańsku i można z niego podziwiać przepiękną panoramę Trójmiasta.

Wydarzenia kulturalne w Trójmieście - ich nie możesz przegapić!

Poza klimatycznymi spotami oraz dobrze wszystkim znanymi zabytkami, w Trójmieście odbywają się niesamowite wydarzenia kulturalne. Lato 2022 jest wyjątkowo obfite w koncerty oraz innego rodzaju eventy. Jeśli chcesz się trochę rozerwać, warto wybrać się na chociaż jeden z nich. Oto 3 najbardziej interesujące.

Koncert Ani Wyszkoni - niesamowite przeboje z 25 lat działalności artystycznej

W 2022 roku Ania Wyszkoni obchodzi 25-lecie swojej pracy artystycznej. W związku z tym zagra trzy koncerty, na których pojawią się jej największe przeboje. Osoby przebywające nad polskim morzem mają ogromne szczęście, ponieważ jeden z nich odbędzie się właśnie w Trójmieście, a dokładnie w Sopocie.

Koncert Ani Wyszkoni został zaplanowany na 31 lipca 2022 roku. Rozpocznie się o godzinie 19:00 w Tarasach przy Parku Wodnym w Sopocie. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne, a ceny zaczynają się od 90 zł. Osoby, które chcą stać blisko sceny, a tym samym jeszcze lepiej widzieć ten niesamowity występ artystki, będą musiały zapłacić 140 zł. Bilety do kupienia na eBilet.pl.

Do najpopularniejszych utworów Ani Wyszkoni, które z dużym prawdopodobieństwem usłyszymy podczas koncertu "Największe przeboje 25-lat", należą m.in.: "Czy ten pan i pani", "Lampa i sofa", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Wiem, że jesteś tam" czy "Życie jest w porządku".

Koncert Varius Manx i Kasia Stankiewicz - kultowy zespół w Sopocie

Kolejnym koncertem, który również zdecydowanie zasługuje na uwagę, jest występ kultowego zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Odbędzie się on w tym samym miejscu, co wydarzenie Ani Wyszkoni, jednak kilka dni później. Koncert został zaplanowany na 4 sierpnia 2022 roku na godzinę 20:00. To właśnie wtedy grupa wraz z utalentowaną wokalistką wyjdzie na scenę w Tarasach przy Parku Wodnym w Sopocie.

Bilety na koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz wciąż są jeszcze dostępne na stronie eBilet.pl. Najtańsze z nich można kupić już za 90 zł. Te droższe, których maksymalna cena wynosi 150 zł, umożliwiają otrzymanie miejsca tuż pod sceną, co pozwoli na jeszcze lepszą widoczność tego niesamowitego wydarzenia.

Do najpopularniejszych utworów zespołu, które wielokrotnie były odtwarzane zarówno w polskich stacjach radiowych, jak i telewizyjnych, należą m.in.: "Pocałuj noc", "Zamigotał świat", "Piosenka księżycowa", "Kot bez ogona" czy "Ruchome piaski".

Polska Noc Kabaretowa 2022 - dobra zabawa gwarantowana!

Jeśli okaże się, że nie do końca odnajdujesz się na koncertach, być może Polska Noc Kabaretowa 2022 będzie czymś dla Ciebie. Wystąpią na niej polskie gwiazdy, do których żartów od lat śmieje się cały kraj. Z nowymi programami zobaczymy Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju, Dziennikarki Zaangażowane oraz Szymona Łątkowskiego. Razem zadbają oni o to, aby publiczności uśmiech nie zszedł z ust ani na chwilę.

Polska Noc Kabaretowa 2022 odbędzie się 7 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wciąż jeszcze można nabyć na nie bilety (https://www.ebilet.pl/widowiska/kabarety/polska-noc-kabaretowa/), jednak nie należy zbyt długo z tym zwlekać, ponieważ większość z nich została już wykupiona. Za najtańsze wejściówki trzeba zapłacić 80 zł. Te najdroższe, a jednocześnie umożliwiające siedzenie pod samą sceną to koszt do 250 zł.

Polska Noc Kabaretowa co roku przyciąga tysiące osób. Oglądają one widowisko zarówno na żywo, jak i później w telewizji oraz Internecie. Jeśli chcesz poczuć te niesamowite emocje, wybierz się w sierpniu do Opery Leśnej.

(Polecane)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%