Zamknij

Żużlowe Grand Prix Polski we Wrocławiu – kto ma szansę wygrać?

21:58, 03.07.2022 | .
Skomentuj pixaby

Rywalizacja o miano mistrza świata w żużlu w roku 2022 już ruszyła. Potrwa od 30 kwietnia do 5 listopada i odbędzie się na sławnych stadionach całej Europy, w tym także w Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Toruniu. 

Interesuje Cię wrocławski wyścig z 27 sierpnia? O jego uczestnikach i faworytach typowanych przez zakłady bukmacherskie na żużel przeczytasz w dalszej części artykułu.

Grand Prix Polski w żużlu – najważniejsze informacje 

Grand Prix Polski jest częścią światowego cyklu Grand Prix. Co ciekawe, tylko polska edycja GP odbywa się nieprzerwanie od początku istnienia cyklu. Pierwsze mistrzostwa Polski odbyły się na stadionie olimpijskim we Wrocławiu w roku 1995 i były kontynuowane w tym samym miejscu do 1997 r. Turniej zyskując coraz większą popularność w Polsce przeniósł się w następnych latach na inne, znane stadiony w Bydgoszczy, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim i Warszawie. Grand Prix Polski w Żużlu najczęściej wygrywał Tomasz Gollob, który triumfował łącznie aż 9 razy. Dogania go jednak Bartosz Zmarzlik, który ma na koncie już 8 zwycięstw, będąc nadal w szczytowej formie. 

Wrocławskie Grand Prix Polski 2022 w żużlu – uczestnicy 

Tegoroczni zawodnicy Grand Prix Polski, tak jak w poprzednich odsłonach turnieju są reprezentantami różnych krajów z całego świata. Oto lista stałych uczestników Grand Prix 2022:

Bartosz Zmarzlik (Polska) 

Maciej Janowski (Polska) 

Patryk Dudek (Polska)

Paweł Przedpełski (Polska)

Tai Woffinden (W. Brytania)

Robert Lambert (W. Brytania) 

Dan Bewley (W. Brytania) 

Max Fricke (Australia) 

Jason Doyle (Australia) 

Anders Thomsen (Dania) 

Leon Madsen (Dania) 

Mikkel Michelsen (Dania) 

Martin Vaculik (Słowacja) 

Fredrik Lindgren (Szwecja)

Jack Holder (Australia) 

Kto wygra tegoroczne GP Polski w żużlu? Poznaj typy zakładów bukmacherskich

Żużel jest niezwykle dynamiczną dyscypliną sportu, w której przewidzenie wyniku nigdy nie jest jednoznaczne. Zakłady bukmacherskie na żużel wierząc w siłę polskiej reprezentacji (z nielicznymi wyjątkami) typują Bartosza Zmarzlika jako zwycięzcę kolejnej edycji Grand Prix Polski we Wrocławiu. Na następnych miejscach, w zależności od bukmachera plasują się Max Fricke, Tai Woffinden oraz Maciej Janowski

Pamiętaj, aby w dokonując wyboru dotyczącego Twojego zakładu kierować się wyłącznie swoimi analizami i własną intuicją. Uważaj na nieuczciwych bukmacherów i zawsze sprawdzaj dany zakład. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%