Zamknij

Rehabilitacja Sopot - Refundacja na NFZ

14:36, 28.06.2022 . Aktualizacja: 14:36, 28.06.2022
Skomentuj

Sopot to nadmorski kurort, do którego corocznie przybywają tysiące turystów i jednocześnie uzdrowisko równie chętnie odwiedzane przez kuracjuszy. Obok zabiegów rehabilitacji ambulatoryjnej, świadczone są tu również zabiegi rehabilitacji domowej – czy są refundowane przez NFZ? Czy mieszkańcy Trójmiasta również mogą korzystać z zabiegów rehabilitacji domowej? Zapraszamy do dalszej lektury!

Domowa rehabilitacja Sopot – refundacja NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa koszt rehabilitacji w wymiarze do 80 dni zabiegowych rocznie – w trakcie jednego dnia rehabilitacji domowej, wykonywanych jest do pięciu zabiegów. Rehabilitacja w województwie pomorskim nie jest realizowana wyłącznie dla potrzeb osób niepełnosprawnych (posiadających zaświadczenie o stopniu niepełnosprawności), ale również osób, których możliwości ruchowe są chwilowo utrudnione na przykład w wyniku wypadku.

Zabiegi domowej rehabilitacji medycznej refundowane przez NFZ

Poniżej przedstawiamy choroby i schorzenia, których skutki lub objawy mogą być leczone w ramach rehabilitacji domowej refundowanej przez NFZ:

  • choroby przewlekłe postępujące,
  • choroby przewlekłe zwyrodnieniowe stawów,
  • urazy kończyn dolnych,
  • uszkodzenia mózgu,
  • ciężkie uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego,
  • uszkodzenia rdzenia kręgowego (przez okres 12 miesięcy od momentu uszkodzenia),
  • stan wegetatywny.

Nie mam problemów z poruszaniem – czy mogę skorzystać z rehabilitacji domowej?

Jak już wspomnieliśmy, rehabilitacja domowa refundowana przez NFZ, skierowana jest do osób mających problem z samodzielnym poruszaniem w wyniku schorzeń i urazów.

Osoby, które zdaniem NFZ są zdolne do odbycia rehabilitacji w warunkach stacjonarnych (a więc niemające problemów z poruszaniem), również mogą skorzystać z rehabilitacji domowej. Taka rehabilitacja nie będzie jednak refundowana, a jej koszt uzależniony jest od zakresu i częstotliwości wykonywanych zabiegów.

W jaki sposób mogę zapisać się na rehabilitację domową?

Aby zapisać się na rehabilitację domową w ramach NFZ, potrzebne będzie skierowanie od lekarza opieki zdrowotnej lub lekarza specjalisty – może być to na przykład fizjoterapeuta, reumatolog, neurolog czy chirurg. Następnym krokiem jest wybór poradni rehabilitacyjnej.

Najlepiej takiej, która posiada rozbudowany zespół fizjoterapeutów i cieszy się dobrą opinią. Przykładem takiej poradni jest między innymi poradnia rehabilitacyjna Nordmedic, która dysponuje kadrą ponad dwustu lekarzy i fizjoterapeutów świadczących usługi rehabilitacji domowej na terenie Trójmiasta.

Sprawdź Nordmedic - Rehabilitacja Sopot

Przed wyborem danej poradni rehabilitacyjnej upewnij się, czy zapewnia ona sprzęt rehabilitacyjny (chodziki, masażery, piłki medyczne), a także czy jej lekarze regularnie biorą udział w medycznych szkoleniach. Na koniec dodamy, że pacjenci niekorzystający z refundacji nie potrzebują skierowania, by umówić się na domową wizytę lekarza medycyny fizykalnej, ponieważ nie jest ona refundowana przez NFZ.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%