Zamknij

Dlaczego warto zamówić projekt domu z kosztorysem?

10:10, 12.06.2022 | .
Skomentuj

Planujesz budowę własnej nieruchomości? Zacznij od wyboru konkretnego projektu. Nie jest to zadanie proste, ponieważ właśnie od niego zależy późniejszy komfort Twojego mieszkania, ale również koszty inwestycyjne, jakie z tego tytułu poniesiesz.

Zwracaj szczególną uwagę na projekty domów z kosztorysem. O tym, dlaczego najlepiej wybierać projekty domów jednorodzinnych z kosztorysem, piszemy poniżej.

Projekty domów z kosztorysem

Czym właściwie jest kosztorys? To dokument, który uwzględnia wszystkie koszty, jakie będzie musiał ponieść inwestor w trakcie realizacji budowy domu. Chodzi przede wszystkim o koszty materiałów oraz tzw. robocizny. Dzięki temu projekty domów z kosztorysem dają jasny obraz całkowitych opłat, jakie czekają na inwestora. Taka informacja pomaga w zaciągnięciu kredytu hipotecznego na stosowną wartość, kosztorys jest zresztą obowiązkowym dokumentem, jaki należy złożyć w banku. Pozwala też oszacować, czy inwestora w ogóle stać na budowę nieruchomości.

Projekty domów z kosztorysem pod klucz

Możesz porównać różne kosztorysy prac budowlanych, aby wybrać nieruchomość, którą będziesz w stanie wybudować, wykorzystując swoje oszczędności czy środki udzielone przez bank w ramach kredytu hipotecznego. Porównaj projekty domów piętrowych z kosztorysem czy też projekty domów parterowych z kosztorysem, aby zweryfikować różnicę w cenie.

Zwróć uwagę na koszty materiałów, aby wybrać konkretną konstrukcję nieruchomości. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się projekty domów szkieletowych z kosztorysem, ponieważ są tanie w realizacji i takie nieruchomości powstają szybko.

Wybierz konkretny metraż swojej nieruchomości, projekty małych domów parterowych z kosztorysem będą zapewne tańsze w realizacji, niż te o dużym metrażu. Niekoniecznie będą to domy parterowe, mogą być z poddaszem użytkowym.

Co konkretnie zawiera projekt domu z kosztorysem?

Wszystko zależy od rodzaju kosztorysu. Inwestor może wybrać projekty domów z kosztorysem uproszczonym albo tym szczegółowym, który pozwala uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania w zakresie kosztów inwestycyjnych. Zawiera zestawienie materiałów, robocizny oraz sprzętu. Daje też odpowiedź w zakresie zarobku ekipy budowlanej. Dzięki temu można wybrać inwestycję na miarę własnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Kosztorys daje też odpowiedź w zakresie konieczności uzyskania zewnętrznego źródła finansowego wsparcia. Inwestor uzyskuje odpowiedź w zakresie wartości zobowiązania kredytowego, o które chce wnioskować w danym banku.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%