Zamknij

Jakie są objawy zagrzybienia organizmu?

12:53, 18.05.2022 . Aktualizacja: 12:53, 18.05.2022
Skomentuj

Jakie są objawy zagrzybienia organizmu?

Coraz więcej osób boryka się z problemem, jakim jest zagrzybienie organizmu. Ten stan spowodowany jest nadmiernym rozwojem drożdżaków z rodzaju Candida – najczęściej candida albicans. I dlatego właśnie choroba jest także określana mianem kandydozy. Na jej rozwój oraz różnego rodzaju nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego wpływa przede wszystkim dieta bogata w cukier oraz zaburzenia mikroflory jelitowej. Warto pamiętać o tym, że w zdrowym organizmie drożdżaki są w naturalnej równowadze z bakteriami kwasu mlekowego. Natomiast ich nadmierny rozrost tę harmonię zaburza oraz powoduje stan chorobowy i nieprzyjemne objawy grzybicy ogólnoustrojowej.

Czym jest grzybica ogólnoustrojowa?

Grzybica ogólnoustrojowa to zaburzenie naturalnej flory bakteryjnej jelit. Najczęściej jest spowodowana niewłaściwą dietą, przyjmowaniem antybiotyków, długotrwałym stresem i zmęczeniem. Na stan wpływają także niektóre metody leczenia takie jak hormonalne, chemioterapia, radioterapia. Pojawia się szereg objawów przede wszystkim ze strony układu pokarmowego. Pacjenci skarżą się na wzdęcia, zaparcia, biegunki oraz problemy trawienne. Pojawiają się dolegliwości ogólnoustrojowe takie jak obniżenie nastroju, senność czy bóle głowy, a także alergie czy problemy z układem kostno-stawowym. Zagrzybienie organizmu sprawia również, że spada odporność. Często symptomem, który skłania do wizyty u lekarza są nawracające grzybice zewnętrzne skóry i pochwy.

Do czego może prowadzić zagrzybienie organizmu

Jest wiele sposobów na odgrzybienie organizmu. Warto oczywiście skontaktować się z lekarzem, który zaleci odpowiednią terapię. Trzeba pamiętać o tym, że sam proces jest długotrwały i wymaga zmiany nawyków. Samo przyjmowanie leków przeciwgrzybiczych bez wdrożenia diety nie przyniesie oczekiwanego efektu. Rewelacyjnie sprawdzają się też preparaty naturalne, które można stosować długotrwale. Oczywiście wybór diety też powinien być skonsultowany z lekarzem. W tym wypadku nie warto kierować się modą. Niektóre jadłospisy są ubogie w poszczególne składniki odżywcze i prędzej zaszkodzą niż będą dobrą terapią. Wszak grzybica to przewlekły stan zapalny organizmu.

Niebezpieczne objawy grzybicy ogólnoustrojowej ze strony układu pokarmowego

Leczenie grzybicy ogólnoustrojowej  wymaga wyeliminowania z diety takich składników jak cukry proste, używki – przede wszystkim alkohol, żywności przetworzonej droższy oraz serów pleśniowych. Specjaliści zalecają również ograniczenie spożycia białka zwierzęcego i kofeiny. Natomiast przydadzą się probiotyki i suplementy diety na infekcje grzybicze oraz takie zioła i substancje jak kwas kaprylowy, czosnek, wyciąg z pestek grapefruita, karwakrol, goździki, piołun, wilkakora, zielona herbata, kora Lapacho oraz olejek z drzewa herbacianego.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%