Zamknij

Wyjątkowe zegary Jarosława Kukowskiego w Sopocie! Wystawa prac w Apartamentach Bema 4 [WIDEO]

18:00, 01.06.2021 | P.S
Skomentuj

Od poniedziałku, 31 maja, w Sopocie będzie można obejrzeć wystawę prac Jarosława Kukowskiego. W przestrzeni Apartamentów Bema 4 zostaną zaprezentowane instalacje artystyczne z cyklu "Memento". To wyjątkowe połączenie rzeźby, malarstwa i monumentalnych, ponad metrowych, działających zegarów. Seria prac stanowi rozwinięcie cyklu malarskiego "Freski" realizowanego przez artystę w latach 90.

Do tej pory z twórczością malarza można się było zapoznać m.in. w Galerii Narodowej Zachęta, Pałacu Królikarnia w Warszawie, California Modern Art Gallery w San Francisco, Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie, a nawet w paryskim Luwrze! Okazję do poznania sztuki Jarosława Kukowskiego będą mieli jednak także mieszkańcy Sopotu. Prace będą eksponowane w dniach od 31 maja do 21 czerwca w budynku przy ul. Generała Józefa Bema 4/1A. To ostatnia sposobność do zapoznania się z twórczością artysty przed jego nadchodzącą wystawą w Paryżu.

- Na korytarzach naszych apartamentów zawisną zegary tego artysty. Prace będzie można oglądać bezpłatnie, od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00- 16:00 - informuje Joanna Kowalkowska z Apartamentów Bema 4 w Sopocie. - Pragniemy również zaprosić na spotkanie z artystą połączone z poczęstunkiem, które odbędzie się 9 czerwca o godz. 18 w naszej kamienicy przy ul. Generała Józefa Bema 4/1A - dodaje.

Ekspozycji będzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na rzecz Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Wstęp bezpłatny.

  • Kiedy: 31.05-21.06
  • Gdzie: ul. Generała Józefa Bema 4/1A

Sprawdź co się dzieje w kurorcie: Aktualne imprezy i wydarzenia w Sopocie

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%