Zamknij

Historia z dzieckiem - wyjątkowe wydarzenia na wakacje w Sopocie

12:38, 17.06.2021 | Anna Nagel
Skomentuj Fot. Grodzisko Sopot, Muzeum Sopotu
REKLAMA

Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę jest najbardziej efektywną formą przyswajania wiedzy. Miejscami, w których dzieci w przystępny sposób zaznajomią się z historią, są bez wątpienia Grodzisko oraz Muzeum Sopotu. Jakie atrakcje czekają tam na nas w wakacje?

Atrakcje dla dzieci w wakacje ->> 

Grodzisko w Sopocie

Podróż w czasie do wczesnego średniowiecza? W Grodzisku jest to możliwe! Ten urokliwy skansen położony jest w malowniczej scenerii bujnej zieleni i szumiących strumyków. Znajdziecie tutaj zrekonstruowane zabudowania grodu: chaty, bramę i częściowo – palisadę (ogrodzenie z drewnianych pali). Grodzisko przygotowało bogatą ofertę wydarzeń na nadchodzące wakacje. 

Wydarzenia na lipiec 2021:

30.06-04.07 – Plener Garncarski

W pierwszym tygodniu lipca będziecie mogli wziąć udział w plenerze garncarskim. Twórcy z różnych stron Polski podzielą się tajnikami rzemiosła garncarskiego w trakcie pokazów i warsztatów. Zajęcia skierowane są do różnych grup wiekowych. Na warsztaty będą obowiązywały wcześniejsze zapisy telefoniczne. Szczegółowe informacje dotyczące pokazów i zajęć będzie można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Archeologicznego   w Gdańsku oraz facebookowym profilu Skansenu Archeologicznego – Grodzisko w Sopocie

17.07. 2021 – Urodziny Christy

W sobotę 17 lipca Grodzisko zaprasza do wspólnego świętowania urodzin mistrza polskiego komiksu, twórcy Kajko i Kokosza oraz sopocianina – Janusza Christy. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wiele dodatkowych atrakcji, m.in. otwarcie wystaw „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologii” i „50 Lat Kajka i Kokosza”. Planowany jest również zlot miłośników twórczości Janusza Christy, a także gra terenowa oraz warsztaty tworzenia komiksów.

Wydarzenia na sierpień 2021: 

Przez cały sierpień odbywać się będą „Warsztaty Rzemiosł Dawnych”, podczas których pod okiem specjalistów poznacie tajniki wytwórczości garncarskiej, tkackiej, a także dowiecie się, jak przetrwać w epoce kamienia. Na warsztaty będą obowiązywały wcześniejsze zapisy telefoniczne. 

Muzeum Sopotu 

Muzeum Sopotu to obowiązkowy punkt na mapie kurortu. Placówka ta organizuje wystawy, projekty społeczne i edukacyjne oraz kolekcje poświęcone kulturze i historii miasta. Jej zbiory obejmują około 10 tysięcy eksponatów historycznych i dzieł sztuki, w których skład wchodzą obiekty z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby oraz rzemiosła artystycznego, ilustrujące dzieje miasta i regionu, a także dokumenty, mapy, fotografie, pocztówki związane z Sopotem i innymi miejscowościami, głównie kurortami nadmorskimi. 

Wydarzenia na lipiec 2021:                                                                                             

„Litera”   

04.07.21, niedziela, godzina 12:00                                                                                                                   

Prowadząca: Karolina Tomaszewska 

Stwórz własne liternictwo inspirowane naszym miastem! Podczas warsztatów zaobserwujecie charakterystyczne litery miasta, jego szyldy czy drobne detale typograficzne. Będziecie również inspirować się historią miasta, spojrzycie na archiwalne fotografie, gdzie będziecie poszukiwać wszelkich motywów związanych z liternictwem.

Rodzinna niedziela

4.07, 18.07, 1.08, 15.08, 29.08, godzina 12:00-13:30

Warsztaty twórcze dla całych rodzin w ogrodzie Muzeum Sopotu. Spotkania są bezpłatne.

„Szkła kuracyjne. Pamiątka z wakacji”

18.07.21, niedziela, godzina 12:00

Prowadząca: Aleksandra Szewczuk

Podczas warsztatu stworzycie własne, autorskie, unikalne egzemplarze pamiątkowych szkieł kuracyjnych z wakacji w Sopocie. Powstaną wspaniałe pamiątki, dzięki którym będziecie mogli cieszyć się wakacyjnymi wspomnieniami przez cały rok.

Gra miejska „Odkryj sopocki kurort”

25.07.21 niedziela, godzina 12:00 – 14:00

Uczestnicy zapoznają się z sekretami sopockiego uzdrowiska, dowiedzą się, dlaczego kąpano się w błocie, jakich przepisów kąpielowych musieli trzymać się kuracjusze i dlaczego J. G. Haffner został w Sopocie.

Wydarzenia na sierpień 2021: 

„Pocztówka. Wspomnienia z wakacji”

01.08.21, niedziela, godzina 12:00

– Jesteśmy w połowie wakacji. Niejedna przygoda za nami. Nagromadziliśmy wspomnienia i pamiątki z podróży. Opowiemy o nich za pomocą kolażu na własnoręcznie zaprojektowanych. pocztówkach. Nasze widokówki przekażemy bliskim lub postawimy na oknie, by przypominały nam czas letniej beztroski – zachęcają organizatorzy. 

Prowadząca: Iwona Zając

„Sopocka ulotka”

15.08.21, niedziela, godzina 12:00

Prowadząca: Karolina Tomaszewska 

Sopot to miejsce przyciągające mnóstwo turystów. Podczas warsztatów stworzycie ulotkę, która zachęca do zwiedzania naszego miasta. Będziecie pracować z obrazem i literą, spojrzycie na charakterystyczne, miejskie motywy oraz zainspirujecie się wspomnieniami i archiwalnymi ujęciami kurortu.  

„W co się bawić, gdy dzieci się nudzą”

29.08.21, niedziela, godzina 12:00

Prowadząca: Aleksandra Szewczuk

Podczas  warsztatów stworzycie swoje Kapsuły Czasu, które ochronią Was przed nudą. Wypełnicie je osobistymi Zaklinaczami Czasu z Wakacji. Kapsuły Czasu, każdy będzie mógł zakopać w swoim ulubionym miejscu i wykopać za minimum 30 lat. 

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wcześniejsze telefoniczne lub mailowe zgłoszenie udziału do Iwony Zając we wtorki, środy i piątki w godz. 10.00–15.00 pod numerem telefonu 58 551 22 66. Zgłoszenia można również wysyłać pod adresem: muzeumsopotuczyibawi@gmail.com. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. 

Sopockie instytucje przygotowały wiele ciekawych wydarzeń, dzięki którym dzieci z pewnością nie będą narzekać na nudę. Dobra zabawa i nauka to świetny sposób na spędzenie wakacyjnych dni.  

[ZT]8762[/ZT]                                
Polecane : Atrakcje w Sopocie                                                                            

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%