Zamknij

Ferie zimowe nad morzem 2022: termin i atrakcje w Sopocie

11:12, 26.11.2021 | Anna Nagel
Skomentuj

Ferie zimowe to moment, na który czekają wszyscy uczniowie. Dwa tygodnie przerwy od szkoły to doskonała okazja, by nabrać siły na kolejne miesiące. Kiedy przypadają ferie zimowe w 2022 roku? Jak można je spędzić w Sopocie? 

W 2021 roku ferie zimowe odbyły się w całej Polsce w tym samym czasie. Decyzja ta spotkała się z krytyką zarówno ze strony rodziców, jak i branży turystycznej. Jak zapowiadał minister edukacji, tym roku, o ile sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, powrócimy do ferii w różnych terminach. W województwie pomorskim mają się one odbyć od 14 do 27 lutego. 

Ferie zimowe 2022 w Sopocie. Co robić w nadmorskim kurorcie?

Grodzisko w Sopocie ( ferie 2022 Sopot )

Fot. Grodzisko Sopot

Gdzie: Jana Jerzego Haffnera 63, 81-715 Sopot

Podróż w czasie do wczesnego średniowiecza? W Grodzisku jest to możliwe! Ten urokliwy skansen położony jest w malowniczej i spokojnej scenerii – obok znajduje się las i wiecznie szumiący Potok Grodowy. Znajdziecie tutaj zrekonstruowane zabudowania grodu: chaty, bramę i częściowo – palisadę (ogrodzenie z drewnianych pali). Grodzisko przygotowuje wiele tematycznych wydarzeń, dlatego warto śledzić stronę internetową oraz profil na Facebooku.  

Pobyt w hotelu

Fot. Radisson Hotel Sopot / ferie nad morzem

Gdzie: Bitwy pod Płowcami 54, 81-731 Sopot

– Udane ferie zimowe to nie tylko góry, narty i podjadane ze smakiem oscypki. Zima nad morzem jest równie urokliwa, a czas spędzony z rodziną bezcenny – przekonuje Radisson Blu Hotel. Obiekt oferuje noclegi ze śniadaniem, wyśmienite kolacje w formie bufetów, a także nielimitowany dostęp do strefy basenowej, saunarium oraz fitness. Na najmłodszych czekają codzienne animacje, a na młodzież tematyczne zajęcia, takie jak zumba, aquamental, joga, warsztaty kulinarne czy planszówki. Z kolei rodzice mogą odprężyć się w strefie spa lub wziąć udział w aromatycznych seansach saunowych (w piątki oraz soboty). Więcej informacji na stronie internetowej Radisson Blu Hotel

Młodzieżowy Dom Kultury ( ferie 2022 Sopot )

Fot. MDK Sopot

Gdzie: Aleja Niepodległości 763, 81-838 Sopot

Każdego roku MDK w Sopocie oferuje szeroki wybór zajęć dla dzieci. Podobnie będzie także podczas tegorocznych ferii zimowych.

Mali miłośnicy muzyki będą mogli spełniać się podczas nauki gry na gitarze, trąbce, perkusji czy saksofonie. Nie zabraknie także lekcji wokalnych, które wprowadzą dzieci w tajniki śpiewu.

Dla głów pełnych wyobraźni przygotowano zaś zajęcia plastyczne oraz lekcje malarstwa i rysunku. Nie każdy jednak musi być małym Picassem. W ofercie zajęć znajdziemy również coś dla miłośników teatru, bajek, brydża czy rozgrywek szachowych. Oprócz tego przygotowano także zajęcia kreatywne, podczas których dzieci odkryją swój ogromny potencjał do wymyślania rozmaitych pomysłów.

Dla bardziej energicznych dzieci przygotowano z kolei zajęcia taneczne. Będą one doskonałą okazją do pokonania nieśmiałości, a także nauki popularnych kroków czy układów tanecznych.

Z oferty Młodzieżowego Domu Kultury będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy Sopotu powyżej piątego roku życia. Zapisy dla dzieci spoza placówki potrwają do 2 lutego 2022 r. Rodzice będą mogli zgłaszać swoje pociechy na zajęcia drogą elektroniczną

Aby być na bieżąco z ofertą MDK przygotowaną na czas ferii, warto śledzić stronę internetową placówki.

Aquapark Sopot ( ferie 2022 w Sopocie )

Fot. Aquapark Sopot / ferie w Sopocie

Gdzie: Zamkowa Góra 3, 81-713 Sopot

W tym miejscu nie można narzekać na nudę – wypad do sopockiego Aquaparku będzie świetnym pomysłem w ferie zimowe. Znajdziecie tu basen dla najmłodszych z gejzerami, zjeżdżalniami, zwierzętami tryskającymi wodą oraz armatkami wodnymi. Temperatura wody wynosi w nim od 30 do 32 stopni, a głębokość jest zróżnicowana: 0-30 cm i 30-60 cm. Starsze pociechy mogą skorzystać z większych zjeżdżalni czy Dzikiej Rzeki. Warto wspomnieć, że dzieci do 3 roku życia wchodzą na basen bezpłatnie. 

Muzeum Sopotu ( ferie w Sopocie ) 

Fot. Muzeum Sopotu

Gdzie: Księcia Józefa Poniatowskiego 8, 81-724 Sopot

Muzeum Sopotu to obowiązkowy punkt na mapie atrakcji trójmiejskiego kurortu. Placówka ta organizuje wystawy, projekty społeczne i edukacyjne oraz kolekcje poświęcone kulturze i historii miasta. Jej zbiory obejmują około 10 tysięcy eksponatów historycznych i dzieł sztuki, w których skład wchodzą obiekty z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby oraz rzemiosła artystycznego, ilustrujące dzieje miasta i regionu, a także dokumenty, mapy, fotografie, pocztówki związane z Sopotem i innymi miejscowościami, głównie kurortami nadmorskimi. Dodatkowo co roku w ferie zimowe instytucja przygotowuje wiele kreatywnych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Podczas tegorocznych ferii zimowych głównym tematem zajęć będzie architektura. Od 15 do 25 lutego dzieci i młodzież będą mogły zapoznać się z twórczością Wilhelma Lippkego, architekta miejskiego z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie jemu zawdzięczamy projekty wielu sopockich budynków użyteczności publicznej, które możemy podziwiać po dziś dzień.

Co sprawiło, że budynki powstałe według projektów Lippkego cieszą się takim uznaniem? Niewątpliwie ich trwałość, użyteczność i piękno. Wokół tych trzech reguł witruwiańskich, stanowiących podstawy dobrej architektury, będą przebiegały dyskusje z uczestnikami zajęć. Jak zapewnia Muzeum Sopotu, będą mieli oni również okazję zaprojektować budynek, który przetrwa co najmniej 100 lat.

Zgłoszenia można również wysyłać mailem: iwona.zajac@muzeumsopotu.pl. Ze względu na sytuację epidemiczną Muzeum zastrzega sobie możliwość zmiany i realizację projektu online.

Obserwujcie stronę internetową Muzeum Sopotu, by być na bieżąco.

Hipodrom Sopot ( ferie dla dzieci Sopot )

Fot. Hipodrom Sopot / ferie w sopocie

Gdzie: Władysława Łokietka 1, 81-736 Sopot

Na terenie Hipodromu działają szkółki jazdy, które prowadzą zajęcia dla dzieci oraz dorosłych – można się tutaj nauczyć jeździć od postaw, jak i doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. – Trenerzy szkółek, oprócz nauki jazdy rekreacyjnej wprowadzają wszystkich chętnych w świat sportu; regularnie organizują zawody, dzięki czemu podnoszą umiejętności swoich podopiecznych. Na terenie Hipodromu są też organizowane egzaminy na odznaki jeździeckie – czytamy na stronie. Zimą nauka odbywa się na największej w Polsce hali jeździeckiej. Być może warto rozpocząć konną przygodę właśnie w nadchodzące ferie zimowe? 

Szczegółowe informacje dotyczące szkół jeździeckich.

[ZT]11398[/ZT]

Chcesz poznać więcej atrakcji i interesujących miejsc w Sopocie? Sprawdź naszą zakładkę Odkrywaj Sopot.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

BubuBubu

4 0

Gdzie jest ten drewniany kościółek z górnego zestawu zdjęć? 11:37, 03.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MoniqMoniq

0 0

Grodzisko
12:38, 12.01.2022


0%