Zamknij

1000 pierogów i moc atrakcji. W Sopocie powitają wakacje na festynie rodzinnym

14:30, 22.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego i powitanie wakacji to idealny moment na świętowanie. Wiedzą o tym najmłodsi mieszkańcy Sopotu, którzy w ostatnią sobotę czerwca będą bawić się na festynie rodzinnym. Impreza będzie doskonałą okazją do odpoczynku i integracji z sopocianami pochodzącymi z różnych stron Europy i świata. Zapraszają wolontariusze Centrum Wsparcia Ukrainy i sopockie organizacje pozarządowe.

Wyjątkowy festyn odbędzie się w sobotę, 25 czerwca. Dzieci i całe rodziny będą mogły bawić się na boisku przy II LO w Sopocie (Aleja Niepodległości 751) od 12:00 do 15:00. Najmłodszym z pewnością spodobają się:

  • malowanie twarzy,
  • konkursy ze słodkimi nagrodami,
  • gry i zabawy.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/725255215197430?ref=newsfeed

Uczestnicy festynu otrzymają możliwość spróbowania przysmaków z różnych stron Europy. Sopocianki pochodzące z Ukrainy zapowiedziały, że osoby bawiące się w trakcie wydarzenia będą mogły spróbować pierogów i słodkich wypieków. Wspólne spędzanie czasu będzie również okazją do wsparcia działań wolontariuszy, którzy niosą pomoc nowym mieszkańcom Sopotu z Ukrainy. Na boisku dostępna będzie puszka, do której będzie można składać ofiary na rzecz uciekających przed wojną.

Organizatorami festynu są wolontariusze Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie, członkowie Platformy Wsparcia Cudzoziemców, Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Trójmiejska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza oraz harcerze sopockiego Hufca ZHP.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%