Zamknij

Jak zachować się na plaży? Sopoccy policjanci przypomnieli o kilku zasadach

15:29, 25.07.2022
REKLAMA

24 lipca od godziny 10.00 na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie policjanci uczestniczyli w wydarzeniu „Pasja i Tradycja” i prowadzili akcję profilaktyczną skierowaną do wszystkich osób przebywających nad wodą.

Policyjna akcja odbyła się w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W specjalnie przygotowanym stoisku profilaktycznym funkcjonariusze rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na plaży i na ulicy, ponadto rozdawali ulotki prewencyjne i opaski odblaskowe. Mundurowi promowali też zawód policjanta, odpowiadali na nurtujące pytania, a także pokazali z bliska swój sprzęt służbowy, w tym mobilny komisariat i quad.

Szczególną uwagę policjanci poświęcili tematyce bezpieczeństwa dzieci nad wodą, dlatego w trakcie imprezy rozdawali opaski na ręce dla dzieci, na których oprócz telefonu do rodzica można zapisać imię malucha i inne ważne informacje. Mundurowi przypominali też rodzicom i dziadkom o potrzebie zwracania szczególnej uwagi w trakcie opieki nad małymi dziećmi. Apelowali również do nich o pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plażach czy zatłoczonych deptakach. Chwila nieuwagi wystarczy, aby maluch odszedł na taką odległość, że nie będziemy w stanie znaleźć go w tłumie. Nagłaśnianie tego typu akcji wpływa na poprawę bezpieczeństwa, a zakładanie dzieciom opaski-identyfikatora w razie zagubienia umożliwiają maksymalnie skrócić czas szukania dziecka przez rodziców.

Pamiętajmy!

W przypadku stracenia dziecka z oczu, np. na plaży, bardzo ważne jest szybkie powiadomienie policjantów czy ratowników, bo małe dziecko potrafi przejść wiele kilometrów i dojść do sąsiedniego kąpieliska. Każdy sygnał o zaginięciu traktowany jest poważnie, a do poszukiwań angażowane są wszystkie jednostki ratownicze.

Źródło: KMP w Sopocie

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz