Sopocianom zabrakło punktów! Arka Gdynia była nie do zatrzymania [WIDEO]

09:50, 13.06.2022

Podczas sobotniego meczu na Stadionie Miejskim im. Edwarda Hodury w Sopocie rugbiści Arki Gdyni zwyciężyli z zawodnikami Ogniwa Sopot 26:13. Gdyńscy zawodnicy od początku narzucili szybkie tempo, czego skutki mogliśmy oglądać już od pierwszych chwil spotkania.

Philip Botha wykonał przyłożenie już w 3 minucie spotkania, co zagwarantowało gdyńskiej drużynie przewagę już od początku meczu. Sopocianie nie pozostali dłużni i usiłowali nadgonić rywali. W ciągu kolejnych 10 minut na tablicy można już było oglądać wynik 6-7.

Czas pozostały do przerwy gdynianie wykorzystali na umocnienie swojej przewagi.

- W meczu było widać nerwowość obu drużyn jednak to Arka w tym spotkaniu pokazała większą dojrzałość gry i lepszą skuteczność. Do przerwy gdynianie zdobyli jeszcze dwa przyłożenia zarysowując swoją przewagę w meczu - przekonują przedstawiciele Arki Gdynia na swojej stronie internetowej.

Wynik do przerwy wyniósł 19-6.

Druga połowa meczu to dalsze prowadzenie ze strony Arki Gdynia. W 47 minucie rywale sopocian zdobyli kolejnych 7 punktów. Choć Ogniwo Sopot próbowało odrobić straty, co zaowocowało pierwszym przyłożeniem, ofensywa ze strony gdyńskiego zespołu okazała się znacznie bardziej skuteczna. To z kolei dało efekt w postaci ostatecznego wyniku spotkania 26-13.

Zmagania trójmiejskich rugbistów możecie obejrzeć na załączonym materiale wideo.