Zamknij

Trefl Sopot - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin

08:52, 11.04.2022

W zaległym meczu 20. kolejki Trefl Sopot przegrał u siebie ze Startem Lubin 84:86 (33:25, 16:21, 18:23, 17:17). Porażka oznacza koniec szans żółto-czarnych na grę w fazie play-off Energa Basket Ligi.

Sopocianie bardzo dobrze weszli w mecz – po trafieniu Michała i trójce Angelo prowadziliśmy 5:0. W kolejnych akcjach amerykańsko-polski duet radził sobie równie dobrze. Odważne akcje Michała oraz druga celna próba z dystansu naszego rozgrywającego, a także premierowe oczka DeAndre, dały nam osiem punktów zapasu i o czas poprosił Tane Spasev. Po powrocie na parkiet rywale postawili na rzuty zza łuku i wychodziło im to całkiem nieźle, dzięki czemu zredukowali straty do -2. Start napierał i dopiął swego, gdy Mateusz Dziemba oszukał naszą defensywę i doprowadził do remisu 21:21. Na szczęście żółto-czarni w końcówce ponownie przejęli inicjatywę – trójki Darrina i Michała oraz efektowny wsad po przechwycie Josha sprawił, że po 10 minutach gry mieliśmy już 33 punkty i jednocześnie osiem oczek więcej niż Start.

Początek drugiej kwarty był wyrównany. W naszym zespole kolejne trafienia dołożyli DeAndre i Darrin, a swoje konto otworzył Mateusz Szlachetka. Przyjezdni także nie próżnowali i dodatkowo robili to z lepszą częstotliwością, dzięki czemu konsekwentnie zmniejszali różnicę. Taki przebieg meczu sprawił, że swoją przerwę wykorzystał Krzysztof Roszyk. Niestety, to nie zatrzymało Startu – po trafieniu Scotta to goście po raz pierwszy dzisiaj znaleźli się na prowadzeniu (41:42). Sopocianie odpowiedzieli za sprawą akcji „2+1” Michała, ale kolejne dwa trafienia zanotował Melvin. Na szczęście ostatnie słowo w kwarcie należało do żółto-czarnych – do remisu doprowadził Angelo, a trójka Darrina pozwoliła nam zejść na przerwę z prowadzeniem 49:46.

Choć drugą połowę zainaugurowały punkty Leona, to zaledwie 33 sekundy wystarczyło lublinianom, aby doprowadzić do remisu 51:51. W kolejnych akcjach zawodnicy zdobywali punkty naprzemiennie. W naszym zespole za trzy trafił Angelo oraz akcją „2+1” popisał się Karol, zaś w ekipie gości dwukrotnie celnie zza łuku przymierzył Dziemba. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa oczka aż do końca kwarty. Niestety, po 30 minutach to przyjezdni prowadzili 69:67.

Przez pierwsze dwie minuty decydującej części spotkania żaden z zawodników nie znalazł drogi do kosza. Impas przełamał Darrin, a wtedy przerwę postanowił wykorzystać Tane Spasev. Jego wskazówki przyniosły – niestety – dobre skutki. Bardzo dobra gra Scotta i Melvina pozwoliła im wrócić na prowadzenie i zyskać nawet cztery oczka zapasu (75:79). Na szczęście to Trefl miał w składzie Josha Sharmę. Trzy celne wolne, skuteczny wjazd pod kosz oraz blok i to sopocianie prowadzili 80:79! Start jednak nie odpuszczał. Zza łuku trafił Dziemba i choć w następnej akcji piłkę w koszu ponownie umieścił Josh, to już po chwili kolejne trzy oczka dołożył Melvin. Przy kolejnym posiadaniu faulowany był nie kto inny, jak Josh. Środkowy nie pomylił się na linii rzutów wolnych, lecz to rywale mieli punkt więcej. Żółto-czarni musieli przerywać grę, lecz Scott wykorzystał tylko jeden z przysługujących mu osobistych. Przy wyniku 84:86 naszemu zespołowi zostało 8 sekund na rozegranie akcji. Piłka trafiła do Darrina, jednak jego próba nie zakończyła się sukcesem i to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa w ostatnim meczu Energa Basket Ligi 2021/2022 w ERGO ARENIE.

• Trefl Sopot: Warner 17 (12 as.), Kolenda 15, Davis 11 (9 zb.), Gruszecki 6, Leończyk 4 oraz Sharma 19, Dorsey 10, Szlachetka 2, Ziółkowski 0
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin: Scott 22, Melvin 14, Kostrzewski 8, Wilson 7, Szymański 5 oraz Dziemba 17, Walker 9, Jeszke 4, Kępka 0