Zamknij

Umysł uwolniony - o relacji ciała i umysłu - spotkanie w Sopotece

13:53, 07.02.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Fakt, że posiadamy takie ciało a nie inne ma decydujący wpływ na to, w jaki sposób postrzegamy i rozumiemy otaczający świat. Nasze umysły rezydują w naszych ciałach i wspólnie tworzą nierozerwalną więź. Czy to ciało wpływa na nasze myśli, czy też myśli na ciało? Czy ułożenie naszego ciała może wpływać na nasze sądy i postawy? W jaki sposób doznania sensomotoryczne kształtują nasze myślenie i relacje społeczne?

Na te pytania, podczas kolejnego spotkania z książką psychologiczną w Sopotece, odpowie dr Aleksandra Szymków-Sudziarska – autorka książki „Umysł uwolniony. O poznaniu zakorzenionym w ciele i świecie społecznym”. W swojej publikacji udowadnia, że istnieje ścisła więź między ciałem, umysłem i środowiskiem, które to elementy stanowią składowe dynamicznego systemu.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://bit.ly/2LVxs8m

Dualizm czy jedność?

Umysł nie powinien być przedstawiany jako odizolowany od reszty ciała, ponieważ istnieje nierozerwalna relacja między ciałem i umysłem. Właśnie dzięki temu, że dostrzeżemy relację między nimi, a także relację między człowiekiem i środowiskiem, możemy lepiej zrozumieć procesy poznawcze człowieka. W książce przedstawiono wiele nowych faktów na temat umysłu oraz indywidualistyczne i eksternalistyczne podejścia w jego rozumieniu, a także zagadnienia takie jak zakorzenienie poznania w środowisku – poznanie sytuowane oraz poznanie dystrybuowane.

W czasie spotkania w Sopotece będzie możliwość zakupienia książki "Umysł uwolniony O poznaniu zakorzenionym w ciele i świecie społecznym".

PROWADZĄCA

dr Aleksandra Szymków-Sudziarska
doktor psychologii, adiunkt w Zakładzie Psychologii Społecznej i Metodologii Badań przy sopockim wydziale Uniwersytetu SWPS. Członek Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, Association for Psychological Science, European Association of Experimental Social Psychology oraz Human Behavior and Evolution Society. Współtworzy Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego w obrębie sopockiego SWPS. Główne obszary zainteresowań badawczych to poznawcza psychologia społeczna, procesy ucieleśnionego i sytuowanego poznania, psychologia ewolucyjna.

Termin i miejsce:
7.02.2019 r., godz. 18.00-19.30
Sopoteka, Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14, Sopot

organizator: SWPS Sopot

 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone