Zamknij

Wołała o pomoc - 34 letni mieszkaniec Sopotu znęcał się nad znajomą!

18:02, 19.11.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W minioną sobotę (16 listopada br.) w godzinach rannych dyżurny sopockiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta słychać wołanie o pomoc. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy prewencji, którzy zastali roztrzęsioną kobietę i ustalili, że jej 34-letni znajomy chwilę wcześniej wszczął awanturę w lokalu, podczas której pobił ją i wyzywał oraz chcąc uniemożliwić jej wyjście z apartamentu pozbawił ją wolności. Policjanci ustalili też, że zniszczył należący do pokrzywdzonej telefon i prostownicę do włosów oraz groził jej uszkodzeniem ciała.

Będący w mieszkaniu 34-letni sprawca natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci sporządzili niebieską kartę i przyjęli od kobiety zawiadomienie o przestępstwie. Ustalili też, że została pobita.

Prokurator na podstawie zebranych dowodów przedstawił mieszkańcowi Sopotu zarzuty za popełnione przestępstwa i zawnioskował do sądu o areszt tymczasowy dla niego. Wczoraj sąd zastosował wobec 34-letniego sprawcy dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety.   

Policjanci przypominają, że przemoc nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Za znęcanie się, pozbawienie wolności i uszkodzenie mienia sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Uszkodzenie ciała, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i kierowanie gróźb karalnych to czyny zagrożone karą od 2 do 3 lat pozbawienia wolności.

KM Policji w Sopocie

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

WacekWacek

1 0

W bloku na 23 marca 91D. Ta sama sytuacja od dłuższego czasu. Nie mogę ich zlokalizować słychać tylko przez wyciąg wentylacyjny. ? 05:59, 20.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KozaKoza

1 0

Przejdz sie po pietrach i posluchaj, to zlokalizujesz :[ 17:31, 21.11.2019


REKLAMA