Zamknij

Poszukiwany za kradzież drzewek - zapomniał, że ma amfetaminę w samochodzie!

14:00, 21.10.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W minionym tygodniu sopoccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży dwóch drzewek oliwnych z donic stojących przed restauracją w centrum miasta. Zgłaszająca oświadczyła też, że kilka dni wcześniej ktoś ukradł im 10 donic, które również znajdowały się przy lokalu. Straty z tytułu kradzieży wyceniła ona łącznie na 4 tys. złotych.

Od momentu otrzymania zgłoszenia nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy m.in. analizowali zapisy kamer monitoringu znajdującego się w centrum Sopotu i w wyniku działań ustalili sprawcę tych kradzieży. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Sopotu. Mężczyzna został przez nich zatrzymany w minioną środę w miejscu zamieszkania, był wyraźnie zaskoczony widokiem policjantów. Kryminalni zabezpieczyli telefon 45-latka, w którym znajdowały się zdjęcia donic i drzewek, a przeszukując jego samochód w skrytce w podłokietniku znaleźli i zabezpieczyli także amfetaminę.  W wyniku dalszych działań policjanci odzyskali też całe skradzione mienie, które znajdowało się na działce oddalonej od Sopotu o około 100 km.

  • Funkcjonariusze zwrócili właścicielom restauracji skradzione drzewka i donice, a sprawca na podstawie zebranych dowodów usłyszał dwa zarzuty kradzieży i zarzut posiadania narkotyków. Za kradzież grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności, posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

inf. KM Policji w Sopocie

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA