Zamknij

Brutalne pobicie 56-latka: stanowił konkurencję w "handlu na plaży"

12:19, 28.07.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Fot. Pomorska Policja/sebastian_sosna, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
REKLAMA

19- i 20-latek pobili 56-letniego mężczyznę na plaży. Podając powód stwierdzili, że stanowił on dla nich konkurencję w handlu żywnością. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek w Łebie policjanci interweniowali przy wejściu na plażę, gdzie wg zgłoszenia doszło do bójki. Na miejscu mundurowi ustalili, że do 56-latka, sprzedającego na plaży żywność podeszli dwaj młodzi mężczyźni, w wulgarny sposób nakazując mu opuszczenie „ich terenu”. Jeden z nich sypnął mu piaskiem w oczy, a następnie obydwaj zaczęli go kopać i okładać go po całym ciele pałkami.

Mężczyźni zostali odciągnięci od 56-latka przez zaalarmowanych przez plażowiczów ratowników wodnych. Wezwani na miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia, zabezpieczyli pałki, którymi najprawdopodobniej posługiwali się sprawcy i zatrzymali 20-latka oraz 19-latka z powiatu słupskiego i chojnickiego. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Śledczy zabezpieczyli nagranie monitoringu, obrazujące przebieg zdarzenia i zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci doprowadzili zatrzymanych prokuratury, która zadecydowała o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju, połączonego z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy. Mężczyznom grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Pomorska Policja

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%