Zamknij

Złota kula nad miastem - kampania "Sądu Ostatecznego" [video]

13:00, 27.10.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

„Sąd Ostateczny" to dzieło z XV wieku i zaliczane jest do jednego z najcenniejszych obrazów w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. 

Kampanię promującą „Sąd Ostateczny" przygotowała na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku firma TOFU Studio. Jej pomysł został oparty na wykorzystaniu złotej kuli jako kluczowego elementu ikonograficznego obrazu Hansa Memlinga.

Najpierw zostały zaprojektowane grafiki ze złotą kulą, wyeksponowaną na czerwonym tle z logo Muzeum Narodowego w Gdańsku. Dodatkowym elementem był tramwaj oklejony złotą folią, który mieszkańcy i turyści mogą podziwiać od ubiegłorocznych wakacji. Następnie model kuli został przeniesiony na fotografie wykonane w ramach sesji zdjęciowej wybranych miejsc w Trójmieście.

Mamy nadzieję, że film wzbudzi tyle samo emocji, dyskusji i opinii, co plakaty, na których złota kula, wzięta wprost z obrazu, została zlokalizowana w najbardziej rozpoznawalnych miejscach Gdańska.

Muzeum Narodowe w Gdańsku otrzymało drugą nagrodę w kategorii Kampanie promocyjno-marketingowe za projekt Złota Kampania, promującą obraz „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga oraz trzecią nagrodę w kategorii Identyfikacja muzeum za projekt Identyfikacja wizualna obrazu „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga. Kampania została nagrodzona w maju 2018 r. podczas 11th International Design Awards (IDA) w Los Angeles – II miejsce w kategorii Reklama drukowana oraz wyróżnieniem w kategorii Plakat. W lipcu 2018 r. TOFU Studio otrzymało Nagrodę Miasta Gdańska za Promocję Kultury Miasta Gdańska im. Marcina Opitza. Video promujące zajęło trzecie miejsce w przeglądzie Muzeum Widzialne 2017.

Scenariusz: Daniel Naborowski
Scenopis: Daniel Naborowski & Adam Chyliński
Storyboard: Adam Chyliński
Operator: Matusz Macur
Zdjęcia: Armada Films & AeroLab
Reżyser: Adam Chyliński
Aktorka: Berenika Godlewska
3D: ASTRO & TOFU Studio
Make up: Agnieszka Wolska
Kolorkorekcja: Adam Chyliński
Montaż: Adam Chyliński
Muzyka: Stefan Wesołowski
Wokaliści: Aleksandra Zawada, Paweł Zawada, Maja Siemińska, Stefan Wesołowski
Dźwięk: Piotr Kaliński
Konsultacje: Małgorzata Posadzka
Project managment: Daniel Naborowski
Produkcja: TOFU Studio
Klient: Muzeum Narodowe w Gdańsku

źródło informacji i zdjęcia: http://www.mng.gda.pl/2018/10/17/spot-promujacy-sad-ostateczny-hansa-memlinga/

 Aleksandra Chalińska pomorska.eu 

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone