Zamknij

Myśliwi strzelali do dzików bez wiedzy mieszkańców osiedla

13:54, 25.10.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Według informacji podanych przez Radio Gdańsk, na Osowej myśliwi rozpoczęli akcję odstrzału dzików nie informując o tym mieszkańców. Miasto tłumaczy, że decyzja musiała zostać podjęta szybko.

Po otrzymaniu zgłoszeń o agresywnym zachowaniu dzików przebywających na terenie Parku Chirona w Gdańsku Osowej, obszar został zabezpieczony przez policję. Na wniosek dzierżawiących teren łowczych, miejski myśliwy wydał polecenie odstrzału. Niestety, nie wydano stosownego ostrzeżenia dla mieszkańców osiedla.

Jędrzej Sieliwończyk z Urzędu Miejskiego w Gdańsku wyjaśnia, że ze względu agresję zwierząt, działania musiały zostać podjęte natychmiast. Jego zdaniem, odstrzał przeprowadzany był z bardzo bliskiej odległości przez doświadczonych myśliwych, dlatego nie stanowił zagrożenia dla przebywających w pobliżu osób.

Z tą opinią nie zgadzał się jeden z mieszkańców osiedla, według którego dziki nie były niebezpieczne, ponieważ zostały zamknięte na wybiegu dla psów. Mężczyzna twierdzi, że myśliwi zastrzelili 3 sztuki zwierząt, reszta została wypuszczona. Policjanci mieli pilnować wyłącznie dojścia od strony parku, całkowicie ignorując obszar od strony budynków mieszkalnych.

W ciągu ostatnich miesięcy, organizowany był odstrzał dzików na terenie Sopotu. Obecnie jest to najpopularniejsza metoda pozbywania się tych zwierząt z terytoriów osiedli. 

Żródło - Radio Gdańsk

 

(Ewa Podlasińska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone