Zamknij

Sanepid nie znalazł niczego w materiałach policji ws. stoku w Wieżycy

13:44, 18.01.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Express Kaszubski
REKLAMA

[ZT]7067[/ZT]

Ciąg dalszy sprawy wieżyckiego stoku. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kartuzach informuje, że nie znalazł żadnych podstaw do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie korzystania przez mieszkańców i turystów ze stoku w Wieżycy-Koszałkowie. 

Po opadach śniegu na Kaszubach na stoku w Wieżycy-Koszałkowie, mimo pandemii, zrobiło się wyjątkowo tłoczno, co zauważyły media, ale i kartuska policja. Funkcjonariusze sporządzili materiały, które przekazali do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kartuzach oraz do Prokuratury Rejonowej z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania w kierunku sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia.

Po publikacji na ten temat na łamach Expressu Kaszubskiego sprawie postanowił przyjrzeć się Rzecznik Praw Obywatelskich, który zapowiedział sprawdzenie, jakiego rodzaju działania podjął kartuski Sanepid w sprawie stoku w Wieżycy. RPO wystąpił o informację czy i na jakiej podstawie wszczęte zostało postępowanie w przedmiocie ewentualnych kar administracyjnych.

Express Kaszubski poprosił Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o informację, czy właścicielom stoku grożą jakiekolwiek sankcje lub czy wszczęte zostało jakiekolwiek postępowanie w tej sprawie.

W odpowiedzi Krystyna Wagner, szefowa PSSE w Kartuzach informuje, że po przeanalizowaniu dokumentów przesłanych przez KPP Kartuzy w sprawie korzystania ze stoku w Wieżycy-Koszałkowie, nie znaleziono podstaw do wszczęcia postępowania administracyjnego. 

Warto przypomnieć, że wciąż obowiązują zakazy dotyczące działalności stoków narciarskich w związku z trwającą pandemią. Okazuje się, że można wybrać się na dowolną, zaśnieżoną górkę, ale korzystanie z tej będącej stokiem, może się wiązać ze sporymi problemami. Stąd liczne kontrole policji m.in. na stoku w Wieżycy-Koszałkowie, który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Jego właściciele apelują do miłośników zabawy na śniegu o respektowanie obostrzeń sanitarnych, w tym o samodyscyplinę.

- Wszyscy znajdujemy się w trudnym czasie, ale jesteśmy przekonani, że wspólnie przetrwamy. Jeśli zastosujemy się do obowiązujących restrykcji, to niebawem spotkamy się na stoku - piszą przedstawiciele ośrodka w opublikowanym przez siebie poście na Facebooku.

Źrodło: expresskaszubski.pl

[ZT]7205[/ZT] 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%