Zamknij

Tłumy na stoku w Wieżycy-Koszałkowie: wylegitymowano kilkanaście osób

19:15, 07.01.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Exrpress Kaszubski / czytelnik nadesłane
REKLAMA

Podczas trwającego stanu epidemiologicznego policjanci codziennie kontrolują miejsca i obiekty, w których może dojść do łamania obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Wczoraj na terenie gminy Stężyca funkcjonariusze zauważyli ludzi korzystających ze stoku narciarskiego. O wynikach kontroli powiadomili sanepid. Dodatkowo sporządzone materiały przekazali do Prokuratury z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania w kierunku sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia.

6 stycznia funkcjonariusze na terenie gminy Stężyca zauważyli ludzi korzystających ze stoku narciarskiego. O tym fakcie powiadomili Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Kartuzach, natomiast sporządzone materiały przekazali do Prokuratury z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania w kierunku sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Korzystanie ze stoków narciarskich może wiązać się w okresie obowiązywania obostrzeń z dużymi problemami. Obecne restrykcje zabraniają korzystania z tego typu infrastruktury, która dostępna jest jedynie dla zawodowych sportowców. W tego typu miejscach otwarte są również lokale gastronomiczne, pod warunkiem, że świadczą one usługi zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Kartuscy policjanci w okresie ferii zimowych szczególną uwagę zwrócą na stoki narciarskie. Mundurowi będą sprawdzać, czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia sanitarne i stanowczo reagować na łamanie obowiązujących zasad i ograniczeń. Jednocześnie przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, policjant może nałożyć mandat w wysokości nawet 1000 zł lub może skierować do sądu wniosek o ukaranie. O rażącym łamaniu przepisów funkcjonariusze poinformują też inspektora sanitarnego, który może nałożyć karę administracyjną w kwocie nawet 30 tys. zł.

Źródło: KPP w Kartuzach
fot. Czytelnik Exrpress Kaszubski

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz