Zamknij

XVII Konferencja Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy

17:58, 10.10.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 11-13 października w Gdańsku odbędzie się XVII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy „Era medycyny personalizowanej”. W konferencji wezmą udział wybitni specjaliści zajmujący się walką z tą choroba genetyczną.

Mukowiscydoza najczęściej powoduje zmiany w układzie oddechowym – nawracające zakażenia, prowadzące do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej. W przewodzie pokarmowym – przewlekły stan zapalny trzustki, prowadzi do uszkodzenia tego narządu i jego niewydolności, a niekiedy także wtórnej cukrzycy.  Jedynym ośrodkiem w Polsce Północnej zajmującym się leczeniem osób z mukowiscydozą jest Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku.

Uroczyste otwarcie konferencji odbędzie się w piątek 12 października o godz. 8.45 w Hotel Mercure Gdańsk Posejdon ul. Kapliczna 30 w Gdańsku. Potwierdzenie udziału należy przesłać na adres j.cejrowski@szpitalpolanki.pl lub telefonicznie na numer 500 050 589 . Szczegółowy plan dostępny jest na stronie organizatora - Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy www.pcfs.pl.

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone