Zamknij

Sztuczna inteligencja a przyszłość Pomorza. Jak AI może pomóc w rozwoju regionu?

15:15, 07.10.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Pixabay - zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Czym jest sztuczna inteligencja i jak może pomóc w rozwoju regionu? To tylko dwa z wielu pytań, na jakie postarają się odpowiedzieć eksperci podczas debaty „AI w służbie regionu – przykład województwa pomorskiego”.

Debata ekspertów odbędzie się 8 października 2020. Początek o godz. 11.00.

Porozmawiamy o przyszłości

O tym, że innowacje czy cyfrowe technologie są przyszłością rozwoju gospodarczego całego świata, nie trzeba nikogo przekonywać. Jakie jednak korzyści z tego może odnieść nasz region?

– W trakcie naszej pomorskiej debaty zastanowimy się nad możliwościami, jakie stwarza technologia sztucznej inteligencji (AI) dla rozwoju Pomorza – mówi Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP. – Chcemy, aby uczestnicy debaty zamienili się w pisarzy science-fiction. Żeby puścili wodze fantazji i opowiedzieli, jak może wyglądać nasz region za 20 lat – dodaje. – Podejmiemy także próbę określenia, co jest niezbędne, jakie mechanizmy usprawnią cyfrową transformacje gospodarki – zaznacza Lipińska.

Poruszone zostaną też kwestie związane z planowanymi działaniami pomorskich firm na rzecz rozwoju technologii AI. To wszystko pomoże  znaleźć odpowiedź ile tak naprawdę dzieli region od wizji rozwoju nakreślonej przez uczestników debaty.

Debata ekspertów

Transmisja z debaty będzie dostępna na kanale YouTube Pomirskiego Klastra Interizon. Kto weźmie udział w debacie?

– Zaprosiliśmy między innymi przedstawicieli klastra ICT Interizon i AI Pomerania HUB. W dyskusji wezmą również udział przedstawiciele środowisk naukowych z Politechniki Gdańskiej – wylicza Lipińska.

Do rozmowy dołączą także przedstawiciele dwóch departamentów Urzędu Marszałkowskiego – Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Departamentu Cyfryzacji.

– Zapraszamy do oglądania debaty nie tylko przedstawicieli przedsiębiorców i administracji publicznej, ale również wszystkich zainteresowanych rozwojem i innowacyjnością – zaprasza przedstawicielka UMWP.

Transmisja z debaty na kanale YouTube Pomorskiego Klastra ICT Interizon - sprawdź.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Pomorskie.eu

[ZT]6047[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%