Zamknij

Mieczysław Struk zarażony koronawirusem!

10:42, 29.03.2020 | Anna Nagel
Skomentuj
Fot. Wikipedia
REKLAMA

Liczba zarażonych osób ciągle rośnie. Wieczorem, 28 marca Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk – poinformował, że jego test na COVID-19 okazał się pozytywny. 

Marszałek przebywa w izolacji domowej, a jego stan zdrowia jest dobry. O sytuacji poinformował na swoim facebookowym profilu. 

– Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia, jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu, są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym – pisał Mieczysław Struk. 

Marszałek nie zamierza jednak zrezygnować z pracy. Jak poinformował, choroba nie wpłynie na wykonywane przez niego obowiązki. Swoją funkcję będzie pełnił z domu. 

– Dziś, po otrzymaniu wyników, zostałem objęty obowiązkową izolacją domową i będę pełnił obowiązki Marszałka Województwa Pomorskiego na zasadach obowiązujących w Urzędzie Marszałkowskim w formie tak zwanej pracy zdalnej, przy wykorzystaniu środków komunikacji telefonicznej i internetowej – czytamy. 

Obowiązek kwarantanny został nałożony również na żonę Mieczysława Struka. Obecnie czeka na wytyczne inspekcji sanitarnej dotyczące objęcia kwarantanną innych osób – szczególnie najbliższych współpracowników z Urzędu Marszałkowskiego. Podjęto także decyzję o odwołaniu poniedziałkowej sesji. Odbędzie się ona w trybie zdalnym w możliwie najszybszym terminie. 

– Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas – podsumował marszałek. 

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz