Zamknij

Studenci z Chin obrażani na gdańskiej AWFiS. Wszystko spowodował… koronawirus

16:41, 08.02.2020 | A.N
REKLAMA
Skomentuj

Grupa studentów Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku obrażała uczących się na uczelni obywateli Chin. Oskarżali ich o rozsiewanie koronawirusa. Sprawa trafiła do pełnomocnika rektora ds. internalizacji AWFiS.

Nieprzyjemną sytuację opisała na swoim facebookowym profilu Windy Meng, studentka z Chin, która uczy się na gdańskiej akademii.

– Kiedy razem z moimi znajomymi schodziliśmy na zajęcia, zauważyłam, że trzech chłopaków przechodzących obok nas zakrywa nosy. Powiedziałam, że nie muszą tego robić, bo jesteśmy zdrowi – napisała studentka.

Efektem odpowiedzi na wulgarne zachowanie miały być wyzwiska oraz pokazywanie środkowego palca. W rozwiązanie sytuacji zaangażował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

– Kocham Polskę, kocham Gdańsk i swoją uczelnię. Ludzie są tu bardzo mili, dlatego ta sytuacja złamała mi serce. Atak jest tym bardziej niezrozumiały, że po raz ostatni byłam w Chinach w ubiegłym roku, więc nie mogłam zarazić się koronawirusem – skomentowała dla OMZRiK sprawę Windy Meng. Chinka od czterech lat studiuje na gdańskiej AWFiS. Jak przyznaje, z tego typu sytuacją spotkała się po raz pierwszy.

Jak możemy przeczytać na facebookowym fanpage'u Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, złoży on odpowiednie zawiadomienie do organów ścigania. Prokuratura Rejonowa w Gdańsku zbada czy wyzwiska, którymi obrzucono studentów z Chin, można uznać za znieważanie na tle narodowości i pochodzenia etnicznego.

Sprawa może zostać rozwiązana polubownie. Najpierw władze uczelni muszą spotkać się z agresorami oraz ze studentami z Chin. O efekcie postępowania zadecyduje rzecznik dyscyplinarny. Najwyższą karą może być wykreślenie z listy studentów AWFiS.

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone