Zamknij

Andrzej Duda bez tytułu doktora honoris causa? AWFiS wycofał się z głosowania

15:00, 06.02.2020 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Youtube - naTemat.pl - Noworoczne orędzie Prezydenta RP Andrzeja Dudy (kadr)

Jak poinformowaliśmy w poniedziałek, Andrzej Duda miał szanse zdobyć tytuł honorowy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Uczelnie wyższe nadając tytuł doktora honoris causa, podkreślają wybitne zasługi danej osoby na polu nauki i kultury. Wbrew początkowym zapowiedziom głosowanie nad uchwałą o nadaniu tytułu prezydentowi RP nie doszło do skutku.

Na wniosek rektora dra hab. Waldemara Moski projekt uchwały o nadaniu wyróżnienia Andrzejowi Dudzie został wyłączony z porządku środowych obrad Senatu uczelni. Jak poinformował rzecznik prasowy AWFiS decyzja była uzasadniona wątpliwościami proceduralnymi.

- Uprzejmie informuję, że w związku z wątpliwościami proceduralnymi dotyczącymi powołania recenzentów w postępowaniu w sprawie nadania tytułu doktora honoris causa AWFiS w Gdańsku oraz trwającym okresem kampanii wyborczej na urząd Prezydenta RP, rektor dr hab. Waldemar Moska, prof. AWFiS zawnioskował o zdjęcie z porządku posiedzenia Senatu AWFiS z dnia 5 lutego 2020 r. uchwały w sprawie wszczęcia postępowania w sprawie nadania tytułu doktora honoris causa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku Panu dr Andrzejowi Dudzie- Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej. W reakcji na wniosek Senat AWFiS postanowił odłożyć dalsze czynności postępowania na okres powyborczy - podała Karolina Rogowska, rzecznik prasowy uczelni.

Oznacza to, że po zakończeniu kampanii Andrzej Duda nadal ma szansę na otrzymanie tytułu honorowego. Zgodnie z decyzją marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie odbędą się 10 maja bieżącego roku.

[ZT]3764[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

owitowit

21 0

Nie można oprzeć się pytaniu, jakie to wybitne zasługi na polu nauki i kultury ma Andrzej Duda? Może ktoś z kierownictwa AWFiS mógłby wyartykułować i nieco szerzej temat przybliżyć? 20:34, 06.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BlebleBleble

10 0

Wybitne osiągnięcia kulturalne, to chyba opowiadanie kretyńskich dowcipów. 06:27, 08.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

egienekegienek

8 0

Doctor Honoris Causa?? A z jakiej, przepraszam, racji? Co on takiego wielkiego zrobił? Czym się wsławił? No, chyba tylko tym, że znakomicie potrafi
- klęczeć,
- bardzo głośno mówić,
- "strzelać" Mussoliniego jak nikt inny,
- frazesić aż do mdłości,
- opowiadać durne kawały w nieodpowiednich miejscach i w niewłaściwym czasie,
- podpisując - STAĆ obok siedzącego Trumpa,
- łamać Konstytucję,
- realizować linię wytycznych prezesa,
- NIE BYĆ prezydentem wszystkich Polaków.
Znalazłoby się jeszcze trochę, ale już samo "tylko" to wystarczy.....
09:30, 08.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone