Zamknij

Wnuk byłego prezydenta Polski trafi do więzienia. Gdański sąd podtrzymał wyrok

18:00, 03.02.2020 | A.N
REKLAMA
Skomentuj

Sąd Okręgowy w Gdańsku wymierzył wnukowi byłego prezydenta karę dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Dominik W. został skazany za 4 przestępstwa.

Grożenie świadkowi, kopnięcie policjanta, jazda autem pod wpływem alkoholu i ucieczka z miejsca zdarzenia – tak prezentują się czyny zabronione, których dopuścił się Dominik W. Wyrok 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności jest prawomocny, czyli nie podlega zaskarżeniu. Wątpliwe jest, by któraś ze stron wnosiła o kasację.

Jako pierwszy sprawę rozpoznał Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe. Orzekł wówczas karę dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Dominik W. miał także wpłacić osiem tysięcy złotych na rzecz funduszy dla osób pokrzywdzonych w wypadkach. Ponadto sąd wydał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez sześć lat.

Dominik W. dopuścił się przestępstw w lutym 2018 roku. Jechał pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję w Gdańsku Oruni. Następnie groził śmiercią świadkowi zdarzenia i kopnął policjanta, który próbował go zatrzymać.

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone