Zamknij

Doroczne spotkanie w Frankenthalu - wśród gości europosłanka Magdalena Adamowicz oraz Prezydent Sopotu

14:29, 29.10.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj
fot. Klaus Bolte

W niemieckim Frankenthalu, mieście partnerskim Sopotu, w miniony piątek, 25 października, odbyło się doroczne spotkanie z mieszkańcami. Tematyka spotkań jest dobierana do aktualnych wydarzeń i potrzeb. „Dla tolerancji i otwartości świata” to temat tegorocznego posiedzenia, w którym udział wzięła również delegacja z Sopotu, z prezydentem Jackiem Karnowskim.

Głównym gościem wydarzenia była europosłanka Magdalena Adamowicz. Jej obecność to rezultat akcji „Imagine There’s No Hate”, którą rozpoczęła. Misji, której założeniem jest walka z nienawiścią. Motywacją do jej podjęcia były tragiczne okoliczności, w których zamordowany został jej mąż, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Magdalena Adamowicz podkreśliła, że nieoczekiwana, bezsensowna śmierć jej męża nie miałaby miejsca, gdyby nie mowa nienawiści, która była i jest używana jako broń polityczna. Mowa nienawiści jest coraz bardziej rozpowszechniona i wpływa na ludzi w wielu krajach. Jest ona największym zagrożeniem dla demokracji i państwa prawa. Obecnych prosiła, aby podjęli wspólne starania, by zapobiec rozprzestrzeniającej się mowie nienawiści, fake newsów, ponieważ złowrogi język może zniszczyć Europę od środka.

– Stajemy się bezradni, bezbronni wobec populistów i nacjonalistów, wobec szaleńców, którzy zasłaniając się wolnością słowa, bezwzględnie nami manipulują – mówiła na spotkaniu Magdalena Adamowicz. – Doskonale wykorzystują Internet i media społecznościowe do szperania w naszych mózgach. I wszystko z frazesami na ustach na temat wolności słowa, walki o lepszą demokrację. (…) Albo wyposażymy się w ochronę przeciwko cynicznemu użyciu tych nowych narzędzi w walce politycznej, albo demokracja ustąpi miejsca czemuś, czego nikt nawet nie może sobie wyobrazić – dodała europosłanka.

fot. Klaus Bolte

Magdalena Adamowicz wyraziła też nadzieję że świadomość społeczna i poczucie odpowiedzialności będą kształtować nowego obywatela Europy. Świadomego swoich wyborów i siły swojego głosu, nie ulegającego propagandzie, fałszywym informacjom i inżynierii społecznej, pełnego szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka, szanującego prawo, potrafiącego dążyć do konsensusu po debacie opartej o fakty, wiedzę i doświadczenie. Tym człowiekiem może być każdy z nas. 

Wśród zaproszonych gości była również delegacja z Sopotu, z Prezydentem Jackiem Karnowskim na czele. Poza udziałem w spotkaniu z mieszkańcami, przedstawiciele miasta wzięli udział w spotkaniach dotyczących dalszej współpracy młodzieży, szkół, a także kwestii socjalnych i sytuacji dotyczącej migrantów.

 

inf. UMS

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone