Zamknij

Czy to koniec dla MEVO? Rozwiązano umowę z NB Tricity

18:35, 28.10.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Facebook - Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu

Dzisiaj, 28 października, Zarząd Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot rozwiązał umowę z firmą NB Tricity na zarządzanie  Rowerem Metropolitalnym MEVO. Pomimo licznych dodatkowych terminów operator nie wywiązał się z realizacji 2 etapu wdrożenia systemu. "Jest to jedyne wyjście, by uratować ideę roweru metropolitalnego dla mieszkańców, a także ochronić środki publiczne przeznaczonych na finansowanie tego projektu" - informuje Zarząd OMGGS.

Około godziny 17 Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, poinformował w mediach społecznościowych o rozwiązaniu umowy dotyczącej realizacji systemu rowerów metropolitarnych MEVO. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy OMGGS a NB Tricity w posiadaniu Obszaru Metropolitarnego pozostaną stacje, a także dotychczas dostarczone rowery. Firma zobowiązała się również udostępnić aplikację do jej dalszego wykorzystania.

- Zgodnie z umową NB Tricity musi udostępnić dostęp do aplikacji. Liczymy też, że wypłaci wniesione przez mieszkańców opłaty i ureguluje zadłużenie. Żadne przedpłaty się nie zmarnują - mówił prezydent Sopotu Jacek Karnowski na konferencji prasowej.

W związku z rozwiązaniem umowy pomiędzy stronami, system nie będzie funkcjonował do czasu wyłonienia nowego operatora. Decyzja o zakończeniu współpracy z realizatorem systemu miała na celu ochronę środków publicznych i umożliwienie funkcjonowania systemu rowerów metropolitarnych w przyszłości.

- Jest to jedyne wyjście, by uratować ideę roweru metropolitalnego dla mieszkańców, a także ochronić środki publiczne przeznaczonych na finansowanie tego projektu. Projekt zostaje zawieszony do czasu uporządkowania sytuacji prawnej. Rowery zostaną zabezpieczone - czasowo nie będzie można z nich korzystać. Będziemy pracować nad nowymi rozwiązaniami, aby móc nadal udostępniać mieszkańcom Rower Metropolitalny. Jesteśmy zdeterminowani, aby projekt taki istniał i rozwijał się. Rozpoczyna się zabezpieczenie rowerów, przekazanie aplikacji do OMGGS. OMGGS przygotuje także audyt pojazdów i aplikacji - informował Zarząd OMGGS.

Członkowie Zarządu nie kryli rozczarowania wynikłego ze współpracy z firmą NB Tricity. Pomimo występujących problemów zapewniają jednak, że podjęte zostaną kroki, aby system rowerów metropolitarnych doprowadzić do pełni funkcjonowania na terenie trójmiejskiej aglomeracji.

[ZT]2976[/ZT]

Konferencja i oficjalne uruchomienie systemu MEVO

 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

rozczarowanyrozczarowany

0 2

a tak hucznie sie zaczelo, w koncu trojmiasto uruchomilo projekt na miare europejska, co poszlo nie tak ?? szkoda napraede szkola!!!111 18:50, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

El Mewo SzwindeloEl Mewo Szwindelo

0 2

To nie ważne, że od początku każdy świadomy wiedział jaki będzie koniec tego przedstawienia. Najważniejsze, że fajnie się jechało i było spoko. 19:32, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone